Notowania

mbank
28.04.2014 15:02

mBank pochwalił się zyskami. Prezes prognozuje, co dalej

Zysk mBanku w pierwszym kwartale wzrósł do 337,8 z 325,7 miliona złotych przed rokiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BRE Bank)

Zysk mBanku w pierwszym kwartale wzrósł do 337,8 z 325,7 miliona złotych przed rokiem. Po publikacji nieco lepszych od rynkowych prognoz wyników, prezes banku Cezary Stypułkowski powiedział, że również w całym roku spółka zarobi więcej niż w 2013 roku. Inwestorzy jednak nie ruszyli do kupowania jej akcji.

Oczekiwania czternastu, sondowanych przez PAP, biur maklerskich, co do zysku netto za pierwsze trzy miesiące 2014 roku wahały się od 304 do 356 milionów złotych. Średnia ich prognoz to 330,9 miliona złotych. Wynik zaraportowany przez bank okazał się więc o około 2 procent wyższy od wcześniejszych szacunków.

- _ Jest oczywiste, że po pierwszym kwartale prawdopodobieństwo zrealizowania wyniku wyższego niż w 2013 roku wzrosło. Można więc powiedzieć, że wynik na pewno będzie wyższy niż w minionym roku _ - powiedział Cezary Stypułkowski. Dodał jednak, że na wyniki mogą wpłynąć zdarzenia jednorazowe. Przed rokiem zysk wyniósł 1,2 miliarda złotych.

Prezes mBanku, na dzisiejszej konferencji prasowej, poinformował także, że spółka prowadzi rozmowy dotyczące działalności ubezpieczeniowej banku. W grę wchodzi sprzedaż BRE Ubezpieczenia lub joint venture. Do zamknięcia tego procesu mogłoby dojść jeszcze w tym roku.

_ - Nie ma wątpliwości, że będziemy poszukiwali partnera, który weźmie na siebie ciężar działalności ubezpieczeniowej, gdyż jednym z celów tego procesu jest dekonsolidacja BRE Ubezpieczenia. Jeszcze nie wiemy, czy to będzie joint venture czy sprzedaż _ - powiedział Stypułkowski.

Spółka poinformowała również, że kredyty i pożyczki netto udzielone klientom na koniec marca wynosiły 70,82 miliarda złotych. Kredyty udzielone klientom indywidualnym wyniosły 38,97 miliarda złotych, a klientom korporacyjnym 31,88 miliarda złotych. Depozyty sięgnęły natomiast 63,6 miliarda złotych.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje mBanku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dzisiejszy raport i zapowiedzi prezesa nie zrobiły jednak specjalnie dużego wrażenia na inwestorach giełdowych. Akcje mBanku, po około sześciu godzinach notowań są przeceniane o niemal procent. W tym samym czasie indeks WIG20, w którego skład wchodzą między innymi jego walory, zyskuje około 0,5 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Fitch obniżył perspektywę ratingu dla mBanku Zmiana jest skutkiem zmiany perspektywy ratingu długookresowego Commerzbanku ze stabilnej na negatywną.
Mobilna bankowość od Orange i mBanku Rośnie konkurencja dla Aliora i T-Mobile.
ING podwyższa cenę docelową dla mBanku Analitycy jedną akcję wyceniają na 519,30 złotych.
Tagi: mbank, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz