Notowania

mci management
10.03.2015 09:00

MCI Management planuje zainwestować pół miliarda złotych

- Po bardzo aktywnym 2014 roku, w 2015 roku zamierzamy zdynamizować akcję inwestycyjną - czytamy w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MCI Management SA)
Tomasz Czechowicz, wiceprezes MCI Management

MCI Management planuje w 2015 roku wydać na nowe projekty inwestycyjne ok. 0,5 mld zł - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

_ - Po bardzo aktywnym 2014 roku, w 2015 roku zamierzamy zdynamizować akcję inwestycyjną, wydając na nowe projekty inwestycyjne ok. 0,5 mld zł. Szacujemy, że nasze aktywa netto na jedną akcję powinny wzrosnąć o 15-20 proc. _ - napisano w raporcie.

_ - W zakresie celów taktycznych głównym zadaniem pozostaje stabilizacja kursu ABC Data oraz sprzedaż czeskiej spółki Invia _ - dodano.

Spółka podała, że 2015 rok będzie pierwszym, w którym GK MCI działać będzie wyłącznie jako wehikuł inwestycyjny, lokując swoje środki i pozyskane finansowanie w spółki portfelowe poprzez dedykowane fundusze.

_ - Zainteresowania inwestycyjne GK MCI nadal pozostawać będą w obszarze nowych technologii internetowych. Duży potencjał dostrzegamy w obszarze Internet of Things, który wg naszych oczekiwań powinien rozwijać się w tempie zbliżonym do 20 proc. rocznie, a w sektorze przedsiębiorstw nawet dwukrotnie wyższym _ - napisano w raporcie.

Tagi: mci management, mci, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz