Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska służba zdrowia
04.11.2014 15:50

Medicover umożliwi płatność w bitcoinach, ale tylko dla pacjentów zza granicy

Rozwiązanie będzie dedykowane wyłącznie pacjentom, którzy korzystają z usług szpitala w tamach turystyki medycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Tucson Dunn, dyrektor Rozwoju Szpitali Medicover

Prywatny szpital w Warszawie prowadzony przez firmę Medicover pracuje nad umożliwieniem płatności w bitcoinie. Pierwsze będzie można dokonać już w przyszłym roku, jednak taką możliwość będą mieli tylko klienci zagraniczni.

Jak podaje firma, szpital na Wilanowie będzie pierwszą placówką w Polsce, która umożliwia dokonanie płatności w wirtualnej walucie. Rozwiązanie będzie jednak dedykowane wyłącznie pacjentom, którzy korzystają z usług szpitala w tamach turystyki medycznej. Innymi słowy, usługa będzie dostępna wyłącznie dla pacjentów zza granicy. Szpital tłumaczy, że chce w ten sposób przetestować usługę

_ - Do podjęcia decyzji skłonił nas dynamiczny rozwój usług realizowanych dla obcokrajowców. Z leczenia w Szpitalu Medicover korzysta rocznie ponad pięć tysięcy zagranicznych pacjentów - _ komentuje Dariusz Malczyk, dyrektor obsługi klienta i sprzedaży Szpitala Medicover.

Usługa będzie dostępna wyłącznie w warszawskim szpitalu na Wilanowie. Władze spółki dodają jednak, że jeśli nowe rozwiązanie się sprawdzi, uruchomi ją w kolejnych placówkach, również dla pacjentów z Polski.

_ Od jakiegoś czasu pracujemy nad dostosowaniem naszych procedur płatniczych do standardów międzynarodowych. Pierwszym krokiem było wprowadzenie cennika International Diagnosis Resource Grouping (DRG - odpowiednik Jednorodnych Grup Pacjentów), który został przyjęty przez Międzynarodową Komisję ds. Zdrowia. Ta forma wyceny usług, bazująca na DRG jest akceptowana przez większość międzynarodowych instytucji oraz ponad 100 firm ubezpieczeniowych na całym świecie. Realizacja płatności w bitcoin to kolejny krok naszej strategii - _ mówi cytowany w komunikacie prasowym Tucson Dunn, dyrektor Rozwoju Szpitali Medicover (na zdjęciu).

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: polska służba zdrowia, medicover, business news, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, manager, pieniądze, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz