Notowania

lbt
25.04.2014 07:00

Menedżerowie przejmą 30 procent akcji spółki Libet

Na transakcję musi jeszcze wyrazić zgodę UOKiK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Libet S.A.)
Thomas Lehmann, prezes Libet

30 procent akcji spółki Libet przejmą zarządzający ją menedżerowie. Tym sposobem fundusz Innova Capital stanie się mniejszościowym udziałowcem w firmie.

Libet to największy w Polsce producent kostki brukowej. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Aby transakcja przejęcia akcji stała się faktem, zgodę na nią musi jeszcze wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zgodnie z zapowiedzią 30 procent udziałów mają przejąć Thomas Lehmann, Ireneusz Gronostaj i Jerzy Gabrielczyk, członkowie zarządu oraz Rady Nadzorczej Libetu. Jeżeli ostatecznie dojdzie do tzw. wykupu menedżerskiego, w ich rękach znajdzie się największy pakiet akcji spółki.

Do tej pory największym akcjonariuszem w Libecie był fundusz Innova Capital. W 2010 roku przejął on 100 procent akcji spółki od brytyjskiego koncernu Anglo American. Strony nie ujawniły wartości transakcji.

Rok później Innova Capital sprzedała mniejszościowy pakiet akcji Libetu w wartej 115 milionów złotych ofercie publicznej. W listopadzie ubiegłego roku Innova po raz kolejny zredukowała liczbę posiadanych akcji i udział w akcjonariacie spółki z 54,2 do 42,2 procent. Teraz funduszowi zostanie 12,11 procent akcji firmy.

W ubiegłym roku Libet odnotował zysk netto na poziomie 6,1 miliona złotych wobec, 77 procent wyższy niż w 2012 roku. Spółka prowadzi obecnie produkcję w 14 zakładach produkcyjnych na 24 liniach produkcyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: lbt, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz