Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mex Polska rozbuduje sieć "Pijalni Wódki i Piwa". Prognozuje zyski

0
Podziel się:

Dzięki rozbudowie sieci zyski Mex Polska wzrosną prawie dwukrotnie.

Mex Polska rozbuduje sieć "Pijalni Wódki i Piwa". Prognozuje zyski
(mat. prasowe)

Mex Polska prognozuje 2,5 mln zł zysku netto w 2015 roku. Do 2019 roku spółka chce zarabiać rocznie do 4,6 mln zł lub 5,6 mln zł w zależności od przyjętej strategii rozwoju sieci _ Pijalnia Wódki i Piwa _ oraz _ The Mexican _ - podała spółka w komunikacie.

W 2015 roku grupa prognozuje przychody na poziomie 53,2 mln zł.

W pierwszym wariancie rozwoju, zakładającym rozbudowę sieci _ Pijalnia Wódki i Piwa _ przychody w 2019 roku mają docelowo osiągnąć 82,2 mln zł, a zysk netto 4,6 mln zł.

W wariancie zakładającym rozwój zarówno sieci _ Pijalni Wódki i Piwa _, jak i _ The Mexican _ sprzedaż ma do 2019 roku wzrosnąć do ponad 95 mln zł, a wynik netto do 5,5 mln zł.

Rozwój sieci _ Pijalnia Wódki i Piwa _ i restauracji _ The Mexican _ w oparciu o projekt franczyzowy ma przebiegać dla grupy bezinwestycyjnie. _ - Budowę i uruchomienie poszczególnych punktów będą, jak dotychczas, finansować poszczególni franczyzobiorcy _ - napisano w komunikacie.

_ - Kwota jaką grupa zamierza wydać na budowę restauracji własnych The Mexican, w przypadku realizacji tej wersji rozwoju, zamknie się sumą ok. 7 mln zł i będzie sfinansowana przede wszystkim z kredytów bankowych _ - dodano.

W latach 2015–2019 Grupa Mex planuje zwiększenie liczby posiadanych punktów gastronomicznych, minimum do 43 w wersji stabilnego rozwoju, a w wersji intensywniejszego rozwoju do ponad 51 placówek.

W planach grupy głównym celem jest rozwój sieci punktów pod marką _ Pijalnia Wódki i Piwa _, rozbudowywanej w ramach franczyzy, z 14 funkcjonujących obecnie do 34 placówek w roku 2019. Możliwe jest również dodatkowo powiększenie sieci restauracji _ The Mexican _ z 8 do 14 lokali.

Zarząd Mex chce wypłacać akcjonariuszom dywidendy. Wypłata w 2015 roku ma dać stopę dywidendy na poziomie nie niższym niż 5 proc.

_ Zarząd nie wyklucza rekomendacji większej części lub nawet całości zysku netto, jeśli sytuacja finansowa na to zezwoli _ - dodano w komunikacie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)