Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MFO pozyska 12,4 mln złotych

0
Podziel się:

Ustalono cenę emisyjną akcji spółki.

Tomasz Mirski, prezes MFO
Tomasz Mirski, prezes MFO (MFO)

Polski producent profili stalowych opublikował cenę emisyjną akcji. Została ona ustalona na poziomie 11,30 zł za akcję. Z ich sprzedaży spółka, którą kieruje widoczny na zdjęciu Tomasz Mirski pozyska 12,43 mln złotych. Oferta obejmie m.in. 900 tysięcy akcji sprzedawanych przez inwestora finansowego. Oznacza to, że wartość całej oferty wyniesie łącznie 22,6 mln zł.

Pozyskane przez MFO środki zostaną przeznaczone na realizację strategii zwiększenia mocy produkcyjnych w sektorze innowacyjnych produktów, które pozwolą na wejście w nowe segmenty rynku oraz zwiększą konkurencyjność spółki na rynkach europejskich. Jako jeden z najbardziej perspektywicznych rynków postrzegane są Niemcy.

Doradcami w procesie oferty publicznej są: Millennium Dom Maklerski, który pełni rolę oferującego, kancelaria prawna Wardyński i Wspólnicy spółka komandytowa, audytorem jest ECA Seredyński i Wspólnicy spółka komandytowa.

Oferta kierowana jest do inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Do pierwszej grupy trafi 400 tysięcy akcji, a do drugiej 1,6 mln akcji. Cena maksymalna wynosiła 12 złotych. Inwestorzy indywidualni mogli zapisywać się na akcje w dniach od 10 do 12 grudnia, a dla instytucji potrwają od 16 do 17 grudnia.

- _ Zainteresowanie inwestorów, zarówno instytucjonalnych jak i indywidualnych, podczas oferty publicznej przełożyło się na ustalenie ceny emisyjnej na poziomie 11,30 zł. Nasze produkty dostarczamy do około 30 krajów na całym świecie. Środki pozyskane z oferty publicznej przeznaczymy na realizację strategii zwiększenia mocy produkcyjnych w sektorze innowacyjnych produktów, co pozwoli nam na opanowanie nowych segmentów rynku oraz zwiększy naszą konkurencyjność na rynkach europejskich, głównie na najbardziej rozwiniętym rynku niemieckim _ – powiedział Tomasz Mirski, Prezes Zarządu MFO.

Spółka działa funkcjonuje od 2000 roku. MFO produkuje przede wszystkim profile zimnogięte dla wytwórców stolarki okiennej z PCV oraz profile specjalne dla branży konstrukcyjnej, automotive, instalatorskiej i klimatyzacyjnej. W zakres działalności wchodzi również produkcja profili zimnogiętych do suchej zabudowy gipsowo-kartonowej.

MFO SA opiera swą działalność na sprzedaży wyrobów własnych. Ich udział w przychodach ze sprzedaży wynosił w latach 2010-2012 od 96,62 procent do 98,13 procent. Produkcja odbywa się w zakładzie w Kożuszkach Parcel koło Sochaczewa. W 2012 roku spółka wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 162,53 mln zł oraz zysk netto sięgający 4,94 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl

MFO SA, lider polskiego rynku zimnogiętych profili stalowych, opublikował dziś cenę emisyjną akcji, która została ustalona na poziomie 11,30 zł za akcję, wszystkie Akcje Oferowane zostaną objęte przez inwestorów. Spółka wyemituje 1 100 000 nowych akcji, ze sprzedaży których pozyska 12,43 mln zł brutto. Oferta obejmie również 900 000 akcji sprzedawanych przez inwestora finansowego, co oznacza, że wartość całej oferty wyniesie 22,6 mln zł.

Środki z emisji pozyskane przez Spółkę zostaną przeznaczone na realizację strategii zwiększenia mocy produkcyjnych w sektorze innowacyjnych produktów, które pozwolą na wejście w nowe segmenty rynku oraz zwiększą konkurencyjność MFO na rynkach europejskich, głównie na najbardziej rozwiniętym i chłonnym rynku niemieckim.

Doradcami Spółki w procesie oferty publicznej są: Millennium Dom Maklerski, który pełni rolę oferującego, kancelaria prawna Wardyński i Wspólnicy sp. k., audytorem jest ECA Seredyński i Wspólnicy sp. k.

business news
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)