Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Michał Sołowow ma tylko jedną akcję Barlinka

0
Podziel się:

Mimo że jeden z najbogatszych Polaków bezpośrednio ma tylko jeden walor producenta podłóg, w wyniku wezwania zwiększył zaangażowanie w spółce z 71,62 do 94,25 procent.

Michał Sołowow ma tylko jedną akcję Barlinka
(Patryk Ptak/REPORTER)

_ _

_ Michał Sołowow posiada, bezpośrednio i pośrednio poprzez podmioty zależne, łącznie 239.439.217 akcji spółki Emitenta, co stanowi 94,25 procent w kapitale zakładowym oraz uprawnia do 239.439.217 głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Emitenta, co stanowi 94,25 proc. w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Barlinek _ - wynika z komunikatu opublikowanego przez spółkę.

Bezpośrednio jeden z najbogatszych Polaków posiada tylko jedną akcję Barlinka. Resztę kontroluje pośrednio poprzez spółkę FTF Galleon (60,5 proc. kapitału zakładowego i taki sam procent głosów na WZA) oraz spółkę Barcocapital Investment Limited (33,75 proc. kapitału zakładowego i taki sam procent głosów na WZA Barlinka).

W październiku druga ze spółek ogłosiła wezwanie na akcje Barlinka, stanowiące 28,375 procent jego kapitału. Zapisy na akcje - po cenie 1,30 złotego za sztukę - były przyjmowane od 24 października do 22 listopada. Przed wezwaniem spółka Barcocapital Investment Limited posiadała 11,13 procent akcji Barlinka.

Grupa Barlinek jest największym w Polsce i jednym z największych na świecie dystrybutorów podłóg drewnianych, listew, peletu i brykietu. Jej podstawowym produktem jest naturalna deska podłogowa.Od września 2005 roku akcje spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Po trzech kwartałach tego roku strata netto Barlinka wynosi 9,86 miliona złotych. W analogicznym okresie ubiegłego roku spółka zanotowała stratę w wysokości 28,8 miliona złotych. Przychody spółki w okresie od stycznia do września 2013 roku wyniosły natomiast 506,3 mln złotych, wobec 490,8 mln złotych przed rokiem.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)