Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
microsoft
05.02.2014 11:20

Microsoft udostępni jedną z największych tajemnic?

Informatyczny koncern poinformował, że będzie umożliwiał przedstawicielom rządów wgląd w kod źródłowy swoich programów komputerowych także w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(OFFICIAL LEWEB PHOTOS/CC/WIKIMEDIA)
na zdj.: Satya Nadella, CEO Microsoftu

Dotychczas klienci rządowi, zatroskani o bezpieczeństwo danych, musieli w tym celu udawać się do USA.

Firma chce w ten sposób pokazać, że w jej programach nie ma żadnych _ tylnych drzwi _, z których mogłyby korzystać tajne służby. Możliwość zajrzenia do kodów źródłowych będzie oferowana w nowym centrum Microsoftu w Brukseli.

Jedna z menedżerek Microsoftu Marianne Janik poinformowała o tym na blogu, podkreślając, że firma realizuje w ten sposób długofalową _ ofensywę otwartości _. Nie zmienia to faktu, że kody źródłowe programów są jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic tej firmy.

Agencja dpa pisze w tym kontekście, że ujawnienie globalnych programów inwigilacji elektronicznej, prowadzonych przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) wywołało wiele obaw o bezpieczeństwo danych, zwłaszcza w przypadku korzystania z programów i usług internetowych firm z USA.

Microsoft, podobnie jak Google i inne amerykańskie firmy z tej branży, usilnie stara się teraz odzyskać zaufanie klientów. Firmy między innymi apelują do administracji USA o zaostrzenie kontroli nad programami inwigilacji elektronicznej. Microsoft, Google i Facebook odrzucają też podejrzenia, że zapewniały NSA bezpośredni dostęp do swoich serwerów i danych użytkowników.

Wczoraj Microsoft informował natomiast o przetasowaniach na kluczowych stanowiskach w spółce. Steve'a Ballmera, który niespełna pół roku temu zrezygnował z pełnienia funkcji CEO Microsoftu, zastąpił Satya Nadella, a funkcję szefa rady nadzorczej przestał pełnić Bill Gates, który został doradcą zarządu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: microsoft, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz