Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Milestone ma dystrybutora we Włoszech

0
Podziel się

Umowa dotyczy dystrybucji systemów dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego.

Milestone ma dystrybutora we Włoszech
(AlexRaths/iStockphoto)
bDXBHdud

Milestone Medical Inc. podpisał z Moss S.p.A. umowy na dystrybucję systemów dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego na terenie Włoch. Moss jest jednym z czołowych dystrybutorów sprzętu diagnostycznego i specjalistycznego sprzętu chirurgicznego we Włoszech, podała spółka.

"Zgodnie z podpisanym dokumentem, Milestone Medical udzieliła Moss S.p.A wyłącznych praw do dystrybucji systemów dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego na terenie Włoch na okres trzech lat, czyli okres obowiązywania umowy" - czytamy w komunikacie.

Spółka Moss S.p.A. wyraziła zgodę na ustanowienie minimalnych progów sprzedaży systemów dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego i końcówek wymiennych. Milestone Medical dostarczy product i odpowiednią dokumentację sprzedażową oraz zorganizuje szkolenia dotyczące użytkowania produktu.

bDXBHduf

Z kolei Moss S.p.A. będzie odpowiedzialna za sprzedaż, wsparcie marketingowe, w tym reklamę, lokowanie produktu w katalogach, pokazy produktu oraz obecność na targach i wystawach. Moss zobowiązał się zatrudnić 15 przedstawicieli handlowych, którzy będą odpowiedzialni za sprzedaż produktu w pierwszym roku obowiązywania umowy, podano również.

- Uważamy, że Włochy są obiecującym rynkiem dla naszego systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego. Szacujemy, że około 1 milion pacjentów rocznie otrzymuje znieczulenie zewnętrzoponowe podczas zabiegów chirurgicznych i ponad 60 tys. kobiet otrzymuje takie znieczulenie podczas porodu - powiedział prezes Milestone Medical Inc. Leonard Osser, cytowany w komunikacie.

Wskazał, że od założenia spółki w 2000 roku, Moss przeprowadza dokładną analizę potrzeb rynkowych klientów i z sukcesem zaspakaja te potrzeby poprzez dostarczenie innowacyjnych produktów medycznych.

- Wierzymy, że duże doświadczenie Moss z zakresu dystrybucji nowych urządzeń medycznych we Włoszech pomoże nam w przyśpieszeniu procesu komercjalizacji naszego systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego we Włoszech i Europie. Zatem cieszymy się z pozyskania ekskluzywnego dystrybutora w tym regionie - dodał Osser.

bDXBHdul

Notowania tygodniowe akcji Milestone Medical Inc.

Milestone Medical Inc. ogłosił także plany dotyczące rozszerzenia strategii dystrybucji produktów spółki w dodatkowym segmencie leczenia bólu, oprócz szpitali i oddziałów położniczych.

- Nasz partner w zakresie dystrybucji systemów dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego na terenie Stanów Zjednoczonych posiada dostęp do szerokiej sieci szpitali i oddziałów położniczych. Jednak po dyskusji z potencjalnymi partnerami spółki w segmencie leczenia bólu, zdecydowaliśmy zawierać nowe umów o dystrybucję, biorąc pod uwagę rotację anestezjologów w prywatnych klinikach i szpitalach - zaznaczył prezes spółki.

Dodał, że pracownicy medyczni, którzy będą używać nasz system dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego podczas porodów, mogą go również stosować w w celach leczenia bóli przewlekłych.

bDXBHdum

- W Stanach Zjednoczonych około 8,9 mln zabiegów znieczulenia zewnątrzoponowego rocznie wykonywanych jest w innych celach niż podczas porodu, większość w prywatnych klinikach. Zatem uważamy, że zbudowanie sieci regionalnych partnerów w zakresie dystrybucji systemu w szpitalach, prywatnych klinikach i centrach leczenia bólu umożliwi dostęp do większego rynku w Stanach Zjednoczonych - stwierdził Osser.

Oczekuje on, że kolejne umowy dystrybucyjne z partnerami strategicznymi sfinalizuje i ogłosi w ciągu najbliższych miesięcy oraz wierzy, że strategia ta umożliwi większą penetrację rynku w poszczególnych regionach Stanów Zjednoczonych.

- Jednocześnie kontynuujemy prowadzenie testów klinicznych systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego w USA. O osiągnięciu kolejnych kamieni milowych w tym zakresie poinformujemy w najbliższej przyszłości - podsumował prezes Milestone Medical.

Milestone Medical, Inc. opracowała sterowane komputerowo, bezbolesne medyczne systemy dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz iniekcji dostawowych oparte na opatentowanej technologii firmy Milestone Scientific Inc. Opracowanie systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz systemu iniekcji dostawowych zostało zakończone. Obecnie firma czeka na wydanie zezwolenia na wprowadzenie na rynek obu systemów na terenie Stanów Zjednoczonych. Spółka otrzymała znak CE i pozwolenie na sprzedaż obu systemów w Unii Europejskiej.

bDXBHdun

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bDXBHduG
business news
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)