Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister Gospodarki przychylił się do wniosku Unimot Gaz

0
Podziel się:

Teraz spółka będzie mogła rozwijać działania zmierzające do rozpoczęcia importu gazu z innych kierunków, między innymi z krajów Unii Europejskiej - cieszy się prezes.

Minister Gospodarki przychylił się do wniosku Unimot Gaz
(UNIMOT GAZ)

Spółka Unimot Gaz, zarządzana przez Bogusława Satławę (na zdj.) została zwolniona z obowiązku utrzymywania zapasów obowiązkowych gazu ziemnego. Dzięki temu, jak twierdzą władze spółki, ograniczy koszty finansowe i administracyjne.

Minister Gospodarki zwolnił Unimot Gaz z obowiązku utrzymywania zapasów obowiązkowych gazu ziemnego do 1 czerwca 2015 r. Decyzja ta umożliwi spółce import maksymalnie 100 mln metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie. Zgodnie z przepisami określającymi warunki zwolnienia z obowiązku utrzymywania zapasów gazu ziemnego, w ciągu roku spółka będzie mogła dostarczyć gaz ziemny do maksymalnie 100 tys. odbiorców.

- _ Decyzja Ministra Gospodarki jest bardzo korzystna dla spółki _ – twierdzi Bogusław Satława, prezes Unimot Gaz. – _ Zwolnienie z konieczności utrzymywania rezerw obowiązkowych umożliwi nam swobodny import gazu ziemnego, z państw Wspólnoty Niepodległych Państw, bez ponoszenia kosztów związanych z tworzeniem i utrzymywaniem zapasów obowiązkowych. Równolegle spółka będzie mogła rozwijać działania zmierzające do rozpoczęcia importu gazu z innych kierunków, między innymi z krajów Unii Europejskiej _ – dodaje.

W czerwcu spółka uzyskała koncesję Urzędu Regulacji Energetyki na prowadzenie działalności w zakresie obrotu paliwami gazowymi oraz promesę koncesji na prowadzenie działalności w zakresie obrotu gazem ziemnym.

Dlaczego spółka musiała utrzymywać zapasy gazu ziemnego? Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej w Money.pl
Unimot Gaz z 75-procentowym wzrostem W pierwszej połowie tego roku przychody netto spółki wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego o trzy czwarte.
Tu będziemy promować polski biznes Ministerstwo Gospodarki ogłosiło listę wydarzeń, w których udział będzie dofinansowywany nawet w 75 procentach.
To rozwiązanie będzie niekorzystne dla firm Jeżeli rząd zaakceptuje propozycje dotyczące zwolnień z akcyzy w wersji resortu finansów, to z ulgi tej skorzysta tylko kilka przedsiębiorstw - ostrzegają urzędnicy.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)