Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo pod ochroną Impela. "To prawdziwy przełom"

0
Podziel się:

Konsorcjum spółek grupy Impel zawarło umowę z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej na ochronę gmachów resortu.

Ministerstwo pod ochroną Impela. "To prawdziwy przełom"
(Impel)

Konsorcjum spółek grupy Impel zawarło umowę z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej na ochronę gmachów resortu. - _ Ten przetarg może być zwiastunem pierwszych pozytywnych zmian na rynku zamówień publicznych _- mówi Mirosław Greber, prezes zarządu Impel Security Polska.

Kontrakt, który zawarły spółki Impel Provider Security Partner, Impel Security Polska, Impel Monitoring oraz Impel Cash Solutions został podpisany na okres czterech lat. Jego łączna wartość wynosi niemal 2,8 miliona złotych. Umowa dotyczy ochrony trzech obiektów, które znajdują się przy ulicy Nowogrodzkiej oraz budynku przy ulicy Bardzkiej w Warszawie.

Oferta złożona przez spółki Impela została wyłoniona w postępowaniu przetargowym. Choć obecnie w większości przetargów organizowanych przez instytucje publiczne jedynym kryterium wyboru oferty jest najniższa cena, tym razem była ona najważniejszym, aczkolwiek nie jedynym czynnikiem w przetargu ogłoszonym przez resort pracy.

W tym przypadku o wyborze firmy ochrony zdecydowało kilka kwestii. Zgodnie z przyjętymi zapisami, cena zapewniała tylko 50 procent punktów, pozostałe 40 procent stanowiła jakość, a 10 procent doświadczenie. Koniecznym warunkiem do spełnienia było także zatrudnienie pracowników ochrony w oparciu o umowę o pracę.

- _ Przetarg na ochronę gmachów Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej może być zwiastunem pierwszych pozytywnych zmian na rynku zamówień publicznych. Brak presji cenowej i zapis o zatrudnieniu pracowników w oparciu o umowę o pracę to prawdziwy przełom _ - zapewnia w komunikacie przesłanym Money.pl Mirosław Greber.

_ - Mam nadzieję, że inne instytucje obiorą tę samą drogę, uzdrawiając sytuację na rynku pracy. Wierzę, że promowanie dobrej praktyki w zamówieniach publicznych stanie się standardem _ - dodaje prezes zarządu Impel Security Polska

Impel jest największą w Polsce grupą firm usługowych. Oferuje kompleksowo usługi dla biznesu, w tym między innymi: usługi porządkowo-czystościowe, fizyczną ochronę mienia, monitoring i techniczne systemy zabezpieczeń, usługi kadrowo-płacowe, księgowe, doradztwo podatkowe oraz wiele innych.

Czytaj więcej w Money.pl
Ministerstwo wyda na system dozoru 214 mln Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i realizacja usługi eksploatacji, wsparcia oraz rozwoju Systemu Dozoru Elektronicznego.
Grupa Impel może nie osiągnąć zaplanowanych przychodów Powodem jest sentyment panujący na rynku usług ochroniarskich.
Nie będzie zmian w strukturze Impela Spółka wstrzymuje prace nad wydzieleniem z grupy segmentu związanego z bezpieczeństwem.
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)