Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miraculum sprzedaje Brutala za ponad 6 mln złotych

0
Podziel się:

Spółka sprzedała prawa do znaku towarowego, prawa majątkowego, receptury i domeny marki.

Monika Nowakowska, prezes Miraculum
Monika Nowakowska, prezes Miraculum (Miraculum S.A.)
bEDRhRtx

Ma to zapewnić środki na sfinansowanie kapitału obrotowego, aby zabezpieczyć kontrakty produkcyjne w pierwszym kwartale 2015 roku. Nowym właścicielem jest firma La Rive z Grudziądza.

Aktualizacja: 14.30

Transakcja to efekt przyjęcia przez zarząd spółki nowej strategii. Chodzi o zmianę w dotychczasowej polityce sprzedażowo-marketingowej. Firma chce odwrócić trend i powrócić do wzrostu sprzedaży, szczególnie w bardziej rentownych kategoriach, takich jak pielęgnacja twarzy i ciała, a także makijażu.

bEDRhRtz

- _ Mieliśmy w swoim portfelu trzy marki męskie - Brutala, Warsa, Lidera. P _ osiadanie tylu marek jest kosztownym przedsięwzięciem, d _ la spółki która potrzebuje rozwinąć się w innych produktach - zapewnia Money.pl Monika Nowakowska, prezes Miraculum. - Otrzymaliśmy ofertę zakupu, uznaliśmy że jest atrakcyjna cenowo, a także, że daje możliwość finansowanie nowości w innych asortymentach, co da nam lepsze wskaźniki marżowe i obrotowe. _

Monika Nowakowska zdradziła, że spółce zależy na młodszych klientach, a Wars ma wiernych użytkowników, ale w średnim wieku. Spółka nie ma planów dalszych sprzedaży. - _ Zamierzamy mocniej przypilnować markę Wars - powiedziała . - Uważamy, że szybciej i łatwiej pozyskamy młodego klienta niż w przypadku marki Brutal. Udało nam się przygotować koncepcję, która ma szanse umiejscowienia na półkach sklepów sieciowych, gdzie ten produkt ma szansę się przyjąć i zaistnieć. _

Cena sprzedaży wynosi 6 150 000 złotych. Zapłata części ceny (5 535 000 zł) nastąpi w dniu zawarcia umowy, a pozostałej części w terminie jednego dnia roboczego od dnia przekazania La Rive przez spółkę dokumentów wymaganych zgodnie z umową. Zarząd ocenia, że nastąpi to najpóźniej do 9 grudnia 2014 roku.

Akcje Miraculum w ostatnich 6 miesiącach

bEDRhRtF

W połowie listopada Miraculum obniżyło prognozę wyników na 2014 rok do 36 mln zł przychodów oraz 5,2 mln zł EBITDA i odwołało prognozę na 2015 r. Wcześniej spółka prognozowała, że wypracuje w 2014 r. przychody w wysokości 48 mln zł i 6,1 mln zł EBITDA.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDRhRua
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)