Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Gawłowski
|

Mirbud przejmuje Expo Arena. Prezes zdradza szczegóły

0
Podziel się:

Centrum targowe docelowo przyniesie do 25 mln zł przychodu.

Jerzy Mirgos, prezes Mirbudu
Jerzy Mirgos, prezes Mirbudu (Mirbud)
bECtduiJ

Mirbud sfinalizuje przejęcie spółki Expo Arena z Ostródy do końca czerwca, poinformował prezes spółki Jerzy Mirgos (na zdjęciu).

- Oczekujemy, że do końca czerwca sfinalizujemy przejęcie spółki, która jest operatorem Expo Arena Ostróda. Docelowo w 2017r. centrum targowe powinno generować przychody na poziomie 20-25 mln i rentowność około 15 procent - powiedział ISBnews Mirgos.

Mirbud jako generalny wykonawca zrealizował I i II etap inwestycji "Expo Arena Centrum Targowo-Konferencyjne Warmii i Mazur". Projekt ma wartość 188 mln zł, z czego około 90 mln zł stanowi dofinansowanie unijne. Po zakończeniu II etapu Expo Arena jest drugim co do wielkości kompleksem wystawienniczym w Polsce z ponad 40 tys. m2 powierzchni.

bECtduiL

W połowie ub.r. Mirbud złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Expo Arena.

Expo Arena to spółka akcyjna, która powstała na skutek przekształcenia spółki Demuth Alfa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Ostróda spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Gdańsku.

Mirbud S.A. działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bECtdujm
budownictwo
nieruchomości
business news
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)