Notowania

Przejdź na
mlp group
28.10.2013 12:52

MLP Group na giełdzie. Dziś pierwszy dzień notowań spółki na GPW

Władze firmy poinformowały również o planach dotyczących polityki dywidendowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MLP Group)

Deweloper i operator parków przemysłowych zadebiutował dziś na głównym parkiecie GPW. Na otwarciu kurs prawa do akcji wzrósł o 9,25 procent. Władze spółki podały również jakie mają plany w stosunku do dywidendy, na którą inwestorzy prawdopodobnie będą musieli poczekać. Firmą kieruje widoczny na zdjęciu Michael Shapiro.

Z emisji papierów wartościowych MLP Group pozyskała 90 milionów złotych. Pozyskane środki spółka zamierza przeznaczyć na inwestycje. Plan rozwoju obejmuje rozbudowę istniejących parków logistycznych oraz powiększenie zasobu nowych gruntów pod przyszłe lokalizacje parków.

_ _- _ Celem strategicznym jest podwojenie posiadanej obecnie powierzchni magazynowej w przeciągu czterech lat _- tak plany spółki podsumował prezes Shapiro.

MLP Group działa na rynku nieruchomości komercyjnych. Specjalizuje się w budowie centrów magazynowo-produkcyjnych. W swoim portfelu firma posiada pięć parków przemysłowych. Należą do nich: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy, MLP Poznań oraz MLP Bieruń.

Podczas dzisiejszego debiutu władze spółki poruszyły temat dywidendy. Jeden z członków zarządu wyraził nadzieje na rozpoczęcie budowy pierwszego projektu typu BTS jeszcze w tym roku. Jego sprzedaż otworzyłaby drogę do wypłaty zysku dla akcjonariuszy.

- _ Informowaliśmy, że będziemy wypłacać dywidendę okazjonalnie przy sprzedaży projektów. Chodzi o projekty BTS. Mamy nadzieję, że rozpoczniemy budowę pierwszego takiego obiektu w tym roku. Jesteśmy obecnie w siedmiu przetargach, na dość zaawansowanej pozycji negocjacyjnej _ - powiedział Radosław Krochta, wiceprezes spółki.

Krochta przyznał, że możliwe byłoby wypłacenie dywidendy z zysku za 2014 rok.

Projekty typu BTS (build to suit), to projekty realizowane pod indywidualne potrzeby inwestora. Mają być one budowane poza parkami należącymi do grupy z przeznaczeniem na sprzedaż.

Spółka chce znacząco powiększyć ilość posiadanych gruntów. Działki które są przedmiotem zainteresowania firmy znajdują się głównie na Śląsku i na Dolnym Śląsku.

- _ Obecnie mamy 350 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i na obecnym banku ziemi moglibyśmy wybudować drugie tyle, jednak chcemy przyspieszyć nasz rozwój i myślimy o dokupywaniu kolejnych działek - _dodał Krochta.

W 2012 roku MLP Group wypracowała 56,9 miliona złotych zysku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: mlp group, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz