Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mogą wyprodukować 110 ton słodyczy dziennie

Według spółki Colian, rynek żelków to obecnie jeden z najlepiej rozwijających się segmentów rynku słodyczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Colian)
Bogusław Rząd, prezes Colian Centrum Logistyczne sp. z o.o.

Grupa Colian, producent słodyczy otworzył nową fabrykę w Bydgoszczy. To obecnie największy zakład produkcyjny w grupie. Firma będzie tam wytwarzać swoje sztandarowe produkty, jak wafle, żelki oraz ciastka. Prezes Colian Centrum Logistyczne, Bogusław Rząd (na zdjęciu) powiedział dla Money.pl, że nowy zakład może wyprodukować nawet 110 ton wyrobów dziennie.

Cały kompleks ma łącznie 22 tysiące metrów kwadratowych. Na jego terenie wytwarzane będą wafle Familijne, ciastka Jeżyki, bakalie w czekoladzie, żelki Akuku oraz galaretki i wyroby świąteczne.

Roczne możliwości wytwórcze to około 30 tysięcy ton. - _ Zakład w Bydgoszczy dysponuje wysokowydajnymi liniami produkcyjnymi. Jego maksymalna łączna dzienna produkcja to ponad 110 ton wyrobów, czego jedną trzecią mocy stanowią żelki, a resztę pozostałe produkty _ - mówi dla Money.pl Bogusław Rząd, prezes Colian Centrum Logistyczne sp. z o.o.

W zakładzie znajduje się również nowa linia technologiczna do produkcji wyrobów mogulowych. - _ Słodycze mogulowe to wyroby cukiernicze formowane w mące formierskiej, zalicza się do nich żelki i galaretki. Zastosowana w zakładzie w Bydgoszczy linia technologiczna wytwarza dwie tony słodyczy na godzinę. Jej moce produkcyjne przekraczają 10.000 ton rocznie _ - tłumaczy dla Money.pl prezes Rząd. Dodaje, że rynek żelków to obecnie jeden z najlepiej rozwijających się segmentów rynku słodyczy. Jego wartość spółka szacuje na 2,4 mld złotych.

Nowy zakład kosztował 60 mln złotych, z czego 23,5 mln złotych pochodzą ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jak dodaje Bogusław Rząd,_ inwestorem nowego obiektu w Bydgoszczy jest Colian Centrum Logistyczne sp. z o.o., podmiot zależy blisko w 100 procentach od spółki Colian Holding SA. Firma Colian Centrum Logistyczne zrealizowała przedsięwzięcie ze środków własnych. _

Do grupy Colian należą takie maki jak wafle Familijne, Jeżyki, żelki Akuku, galaretka Mella, czekolada Goplana, karmelki Brando, Grześki, praliny Solidarność, Śliwka Nałęczowska, Złoty Orzech, przyprawy Appetita oraz napoje Hellena.

Spółka planuje dalsze inwestycje w swoje zakłady produkcyjne. Prezes Bogusław Rząd twierdzi jednak, że jest za wcześnie na podawanie szczegółów.

- _ Naszym celem na ten rok i następny jest osiągnięcie wzrostu sprzedaży, poprawa marż na poziomie operacyjnym oraz uzyskanie jak największych korzyści i synergii z przeprowadzonej restrukturyzacji. Skupimy się na podniesieniu efektywności posiadanego portfela produktowego i umacnianiu pozycji naszych marek. Jednym z priorytetowych kierunków ekspansji będzie eksport _- komentuje dla Money.pl Bogusław Rząd.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: col, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz