Notowania

business news
02.02.2015 13:22

MOL przejmuje stacje w Rumunii i zapowiada zmiany

Po dokonaniu integracji sieci Eni, MOL będzie miał 201 stacji w Rumunii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MOL Group)
Zsolt Hernádi, prezes zarządu MOL Group

MOL sfinalizował przejęcie 42 stacji Eni w Rumunii - podał koncern w komunikacie. Wkrótce rozpocznie się proces rebrandingu.

_ Ta transakcja przyczynia się mocno do celu zwiększenia udziałów w rynku detalicznym w regionie CEE, w tym w Rumunii _ - powiedział cytowany w komunikacie Lars Hasglund, wiceprezes MOL Group Retail.

_ Transakcja mocno wpłynie na realizację przez Grupę MOL celu zwiększenia udziału w rynku detalicznym Europy Środkowej i Wschodniej i stopnia pokrycia rynku w Rumunii w szczególności. Skupiamy się na długoterminowym rozwoju naszej działalności w Rumunii _ - powiedział wiceprezes MOL Group Retail Lars Hasglund, cytowany w komunikacie.

Po dokonaniu integracji sieci Eni, MOL będzie miał 201 stacji w Rumunii.

Zobacz notowania spółki MOL Group w ostatnich trzech miesiącach:

W maju 2014 r. Grupa MOL umowy z koncernem Eni, przewidujące m.in. nabycie 208 stacji paliw działających pod marką Agip w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. Przejęcia stacji w Czechach i na Słowacji wciąż oczekuje spełnienia się warunków zawierających.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej. Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz