Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
msz
22.07.2015 13:54

Mostostal Zabrze ma duże umowy z Niemcami

Mostostal Zabrze i jego spółka zależna podpisali dwie umowy w Niemczech o łącznej szacunkowej wartości minimum 75 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Warżawa/PAP)

Mostostal Zabrze i jego spółka zależna Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe podpisali dwie umowy w Niemczech o łącznej szacunkowej wartości minimalnej 75 mln zł, podał Mostostal w dwóch odrębnych komunikatach.

MZ KP ma umowę ramową z firmą Liebherr-Werk Ehingen GmbH (Niemcy, Liebherr), której przedmiotem jest produkcja i dostawa konstrukcji maszynowych do dźwigów. Umowa została zawarta na czas nieokreślony. Szacunkowa kwota zamówień przewidzianych do realizacji w ciągu roku 2015 na podstawie niniejszej umowy wynosi około 15,5 mln euro, co stanowi równowartość 63,8 mln zł, podano w komunikacie.

Z kolei Mostostal Zabrze podpisał umowę z Engineering Dobersek GmbH (Niemcy) na dostawy konstrukcji stalowych dla huty miedzi wraz z opracowaniem dokumentacji wykonawczej/ warsztatowej. Wartość umowy wynosi 2,727 mln euro netto, co stanowi równowartość 11,23 mln zł. Zakończenie dostaw ma nastąpić do końca 2015 roku, podano w drugim komunikacie.

Notowania tygodniowe akcji Mostostalu Zabrze

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 862 mln zł w 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: msz, business news, giełda, wiadomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz