Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
06.03.2015 15:14

MSX Resources straciło prawa do udziałów w spółkach szukających złota w Mongolii. Przez oszustwo?

Ponieważ w MSX Resources trwało wyjaśnianie sytuacji, spółka nie opublikowała na czas raportu giełdowego, co skutkowało zawieszeniem notowań na GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sport Event)

MSX Resources (dawniej Mostostal Export) zbada możliwości kontynuacji projektu eksploatacji złóż miedzi i złota w Mongolii po utracie - w opinii spółki w wyniku możliwego oszustwa - pośrednich udziałów w spółkach posiadających licencję na prace wydobywcze, poinformował przewodniczący rady nadzorczej spółki Tomasz Pańczyk.

_ - Nie możemy powiedzieć, jakie są szanse na eksploatację tych złóż. Analizujemy różne scenariusze. Nie wiemy, czy strona mongolska będzie chciała nadal być naszym partnerem i na jakich warunkach _ - powiedział Pańczyk podczas spotkania z dziennikarzami.

_ - Musimy opublikować raport, żeby wznowiono nasze notowania. Druga sprawa, to aspekt prawny, a trzecia, to wizyta w Mongolii _ - dodał przewodniczący.

Według spółki, MSX Resources utraciła bogate w złoto i miedź złoża w Mongolii w wyniku oszustwa. Ponieważ w MSX Resources trwało wyjaśnianie sytuacji, spółka nie opublikowała na czas raportu giełdowego, co skutkowało zawieszeniem notowań na GPW. Przedstawiciele spółki zapowiadają podjęcie kroków prawnych względem osób, które dopuściły się oszustwa.

MSX od ponad pół roku prowadzi prace badawcze w Mongolii, które potwierdzają występowanie znacznych złóż metali szlachetnych, m.in. złota i miedzi. Potwierdza to również raport przygotowany przez Wardell Amstrong - międzynarodową firmę doradczą zajmującą się m.in. oceną projektów związanych z wydobyciem surowców na całym świecie.

W związku ze skalą projektu w proces wydobycia zaangażowane były dwa podmioty, MSX oraz Tarantoga Capital - jako partner, którego zadaniem było znalezienie inwestora strategicznego dla projektu.

W celu uruchomienia projektu wydobywczego w Mongolii MSX Resources S.A. miał nabyć od zarejestrowanej w Luksemburgu spółki Tarantoga Capital udziały w spółce Mineral Resources Holding (MRH).

Ta z kolei jest większościowym (70%) udziałowcem w dwóch mongolskich spółkach posiadających prawa do poszukiwania surowców. Jednocześnie Tarantoga Capital miała objąć udziały w spółce MSX Resources.

Jak informuje MSX, okazało się, że spółka Mineral Resources Holding, której właścicielem była Tarantoga Capital, utraciła prawo do udziałów w spółkach posiadających licencję na poszukiwanie surowców z powodu braku przewidzianej w umowie zapłaty przez Tarantoga Capital na rzecz partnerów mongolskich.

Zobacz kurs akcji MSX Resources na GPW w ostatnich 3 miesiącach - do momentu zawieszenia

Informacja o utracie prawa do udziałów w spółkach posiadających licencje na poszukiwanie surowców była ukrywana - jak twierdzi MSX - przez Tarantoga Capital. Aktualnie MSX rozpatruje przedmiotową sprawę w kontekście podejrzenia popełnienia przestępstwa.

W kwietniu ub.r. walne zgromadzenie Mostostalu Export zatwierdziło zmianę nazwy na MSX Resources. Spółka znana dotychczas z działalności budowlano-deweloperskiej oficjalnie rozpoczęła funkcjonowanie w branży poszukiwawczo-wydobywczej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: górnictwo, hutnictwo, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz