Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Multimedia Polska chce wrócić na GPW. Dlaczego?

0
Podziel się:

Akcjonariusze w sumie zamierzają pozbyć się do 49,2 procent akcji spółki.

Multimedia Polska chce wrócić na GPW. Dlaczego?
(Karina Zachara, UM Kalisz)

Akcjonariusze spółki kierowanej przez Andrzeja Rogowskiego (na zdjęciu) chcą ponownie wprowadzić ją na GPW. Zamierzają również sprzedać do 49,2 procent całkowitej liczby akcji. Operator kablowy był już notowany na giełdzie, ale - również na wniosek akcjonariuszy - wycofano go z rynku w listopadzie 2011 roku._ _

_ - Multimedia Polska informuje, że akcjonariusze spółki zamierzają przeprowadzić ofertę publiczną akcji i ubiegać się o dopuszczenie ich do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie _ - wynika z raportu opublikowanego na stronie internetowej Multimedia Polska.

Wynika z niego także, że oferta ma obejmować akcje sprzedawane przez obecnych akcjonariuszy Multimedia Polska - M2 Investments Limited, Tri Media Holdings Limited, Dunaville Trading Limited oraz Collegium Anetta Kolasińska i Wspólnicy.

Wymienieni akcjonariusze w sumie zamierzają pozbyć się do 49,2 procent akcji spółki. Przeprowadzenie oferty jest zaplanowane na drugi kwartał tego roku, ale - jak zastrzega Multimedia Polska - będzie ono zależało od warunków rynkowych oraz uzyskania niezbędnych zgód i zezwoleń (w tym Komisji Nadzoru Finansowego).

Warto jednak przypomnieć, że spółka Multimedia Polska była już notowana na krajowej giełdzie. W sierpniu 2011 roku, również w wyniku porozumienia jej większościowych akcjonariuszy, został ogłoszony przymusowy wykup akcji spółki, po czym - w listopadzie tego samego roku - spółka została wycofana z Giełdy Papierów Wartościowych.

Dlaczego Multimedia Polska chce wrócić na warszawski parkiet? Skąd ta zdecydowana zmiana kierunku i czy potencjalni inwestorzy nie powinni tej oferty odebrać jako próby wyjścia ze spółki dotychczasowych akcjonariuszy? Między innymi te pytania zadaliśmy rzeczniczce prasowej spółki. Niestety odmówiła ona odpowiedzi.

Multimedia Polska jest dostawcą telewizji (cyfrowa, analogowa, kanały premium i VoD), zarówno bezprzewodowego i przewodowego internetu oraz telefonii. Z usług spółki w około 200 polskich miastach korzysta ponad 800 tysięcy klientów.

W 2013 roku, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 699,2 miliona złotych, spółka zarobiła na czysto 70,7 miliona złotych. Rok wcześniej zysk netto Multimedia Polska wynosił lekko ponad 49 milionów złotych, a przychody sięgały 685,5 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)