Notowania

deweloper
10.10.2013 11:43

Murapol znów chce wejść na parkiet. Tym razem się uda?

Przymiarki dewelopera do IPO trwały od 2007 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Murapol)
Michał Sapota, wiceprezes Murapolu

Bielski deweloper po raz pierwszy wyemituje akcje w drodze oferty publicznej. Spółka chce, żeby na główny parkiet warszawskiej giełdy trafiło osiem milionów akcji. Wiceprezes Murapolu Michał Sapota (na zdjęciu) przypomina, że przymiarki do wejścia na GPW trwały już od 2007 roku.

Przez emisję akcji serii D, których cena nominalna została ustalona na 0,05 grosza za papier, spółka chce powiększyć kapitał zakładowy o kwotę nie mniejszą niż 20 tysięcy złotych i nie większą niż 400 tysięcy złotych. Dziś jej kapitał zakładowy to równo dwa miliony złotych.

Dotychczas notowana na rynku obligacji spółka zdecydowała się na wejście na główny parkiet na fali bardzo korzystnych wyników finansowych. W 2012 roku opłacalność biznesu wyniosła nieco ponad 20 proc. W pierwszym półroczu tego roku przychody dewelopera przekroczyły 84 miliony złotych wobec 39 milionów w analogicznym okresie roku poprzedniego. W tym czasie 3,7-milionowa strata netto spółki zamieniła się w zysk na poziomie 4 milionów złotych.

Sapota uważa, że koniunktura będzie sprzyjać branży. - _ Bardzo wyraźnie zauważalne jest jesienne poruszenie i wzmożony ruch na rynku nieruchomości zarówno gruntowych, jak i mieszkaniowych. Przełom trzeciego i czwartego kwartału to tradycyjnie okres dużego zainteresowania mieszkaniami. Tegoroczna jesień może okazać się jednym z najlepszych okresów sprzedażowych w ostatnich latach _- prognozuje wiceprezes Murapolu.

Giełdowy debiut Murapolu obsłużą Dom Maklerski Querton i Dom Maklerski BOŚ. Na razie jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy do niego dojdzie. Murapol już kilkukrotnie zapowiadał pierwszą publiczną ofertę, ale za każdym razem opóźniał moment wejścia na parkiet. _ - _ Dzisiaj uzyskaliśmy wreszcie akceptację rynku dla naszego modelu biznesowego i wyceny. _ Po dwóch przymiarkach z prospektem w poprzednich latach, teraz zdecydowaliśmy się wreszcie na pełne otwarcie naszych drzwi dla inwestorów - _tłumaczy Sapota.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: deweloper, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz