Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na pokład Ryanaira wniesiesz butelkę wina

0
Podziel się

W ocenie linii zmiany, które nastąpią do końca marca 2014 roku mają przełożyć się na wzrost ruchu pasażerskiego.

Na pokład Ryanaira wniesiesz butelkę wina
(Piotr Blawicki/East News)
bEruhZkl

Irlandzka niskokosztowa linia Ryanair, której szefuje Michael O'Leary (na zdjęciu) od grudnia pozwoli pasażerom wnieść na pokład samolotu drugą mniejszą torbę, w której może się zmieścić np. butelka wina - poinformował. Linia zapowiada też obniżenie dodatkowych opłat, m.in. za bagaż.

W ocenie linii zmiany, które nastąpią do końca marca 2014 roku mają przełożyć się na wzrost ruchu pasażerskiego.

Linia zamierza od 1 listopada usunąć ze swojej strony internetowej tzw. kod bezpieczeństwa, który należy wpisywać podczas rezerwacji biletu. Także od 1 listopada pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety bezpośrednio na stronie przewoźnika będą mieli 24 godzinny okres ochronny, od chwili dokonania. Oznacza to, że pasażerowie będą mogli skorygować ewentualne błędy (np. w pisowni nazwiska), jakie popełnili podczas pierwotnej rezerwacji.

bEruhZkn

Od 1 grudnia, Ryanair pozwoli pasażerom wnieść na pokład samolotu drugą mniejszą torbę - małe torebki damskie lub torebka z zakupami z lotniska - nie większą niż 35 x 20 x 20 cm, które mieszczą np. butelkę wina.

Również od tego dnia opłata za ponowne wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku - dla pasażerów, którzy dokonali odprawy online - spadnie do 71 zł. Pasażerowie, którzy nie dokonali odprawy online będą zobowiązani dalej uiścić 332,50 zł opłaty.

Od 5 stycznia, opłaty za bagaż wykupione na lotnisku zostaną obniżone z 285 zł do 142,50 zł. A opłaty za bagaż podręczny spadną z 285 zł do 237,50 zł.

_ Mamy nadzieję, że nasi pasażerowie będą zadowoleni z nowej ulepszonej obsługi _- powiedział, cytowany w komunikacie, Michael O'Leary, szef linii.

bEruhZkt

Ryanair lata na 1,6 tys. międzynarodowych tras w 28 krajach. Flota przewoźnika to 303 samoloty typu Boeing 737-800. Ryanair zatrudnia ponad 9 tys. pracowników. W tym roku linia planuje przewieźć ponad 81 mln pasażerów.

W Polsce Ryanair wykonuje rejsy m.in. do Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic, Rzeszowa. Oferuje połączenia m.in. do Anglii, Francji, Irlandii, Szwecji, Norwegii, Niemiec, Hiszpanii.

Czytaj więcej w Money.pl

bEruhZkO
business news
manager
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)