Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Największy producent AGD zwiększy produkcję i zatrudnienie

0
Podziel się:

Polski oddział koncernu BSH zatrudnia obecnie 3,6 tys. osób, z czego ok. 2 tys. w Łodzi.

Konrad Pokutycki
Konrad Pokutycki (WLODZIMIERZ WASYLUK/REPORTER)

Zwiększenie mocy wytwórczych o 80 proc. i zatrudnienia o około 500 osób w trzech łódzkich fabrykach zapowiedział prezes zarządu spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Konrad Pokutycki._ _

_ - W ciągu 20 lat działalności w Polsce spółka zainwestowała w sumie ponad 500 mln euro. Największa część tych inwestycji przypada na nasze trzy łódzkie fabryki, strefę badań i rozwoju i tzw. usługi wspólne _ - zaznaczył Pokutycki.

Polski oddział koncernu zatrudnia obecnie 3,6 tys. osób, z czego ok. 2 tys. w Łodzi. BSH ma swoje placówki także w Warszawie i Rzeszowie. Są to cztery fabryki produkujące m.in. pralki, suszarki do ubrań i zmywarki, centra logistyczne, centra badań i rozwoju oraz IT i centra księgowości.

Według prezesa BSH w najbliższych latach spółka będzie zatrudniać w Łodzi pracowników produkcji, średnia i wyższą kadrę menadżerską, rozwijana będzie także strefa badań i rozwoju, do której potrzebni będą m.in. inżynierowie konstruktorzy.

Jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów BSH jest strefa usług wspólnych. _ - Mamy w Łodzi aż osiem specjalizacji dla całego koncernu, niektóre z nich wykonujemy dla Europy, inne dla całego świata; począwszy od IT, poprzez zakupy, audyt wewnętrzny, HR, księgowość - to też będziemy rozwijać _ - dodał prezes BSH.

Pokutycki zaznaczył, że BSH co roku inwestowała w Polsce minimum 100 mln zł - głównie w trzy łódzkie fabryki. _ - Jeszcze nigdy nie zwiększaliśmy mocy wytwórczych w takim tempie, jak mamy zamiar w najbliższych latach więc przyszłe inwestycje z pewnością przekroczą znacznie 100 mln zł w skali roku _ - podkreślił.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest polską spółką-córką koncernu BSH Bosch und Siemens Hausgerate GmbH z siedzibą w Monachium. Globalne roczne dochody wynoszą ok. 10,5 mld euro, co sprawia, że koncern jest jednym z największych producentów sprzętu gospodarstwa domowego.

Koncern istnieje od 1967 r. i obecnie posiada 41 zakładów produkcyjnych i ponad 70 oddziałów w 41 krajach. W Polsce działa od 1994 r. Od kwietnia 2013 r. portfolio BSH poszerzyło się o polską markę Zelmer.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)