Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Netia przejmie TK Telekom od PKP

0
Podziel się:

Wniosek o zgodę na transakcję złożono do UOKiK.

Netia przejmie TK Telekom od PKP
(istockphoto)
bEJUyimZ

Netia złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad TK Telekom, w drodze nabycia 100 procent udziałów w kapitale zakładowym tej spółki.

Sprawa wpłynęła do urzędu 21 maja i jest w toku. Na początku maja Netia zawarła przedwstępną umowę nabycia 100 procent udziałów spółki TK Telekom od grupy PKP za kwotę 221 mln zł.

Proces prywatyzacji TK Telekom rozpoczął się w dniu 20 października 2014 r., wraz z opublikowaniem przez PKP S.A. zaproszenia do negocjacji. Pod koniec listopada ub.r. PKP podały, że otrzymały oferty wstępne potencjalnych inwestorów dotyczące nabycia udziałów w TK Telekom. Proces due diligence spółki przez inwestorów dopuszczonych do dalszego postępowania na podstawie oceny tych ofert miał się rozpocząć przed końcem roku. Na początku kwietnia "Parkiet" podał, powołując się na nieoficjalne informacje, że wyłączność na negocjacje zakupu TK Telekom otrzymała Netia.

bEJUyinb

Notowania akcji spółki Netia w tym roku

TK Telekom oraz jej spółki zależne koncentrują swoją działalność na terenie Polski i świadczą przede wszystkim usługi telefonii stacjonarnej, transmisji danych oraz zapewniania stacjonarnego, szerokopasmowego dostępu do internetu. TK Telekom należy do spółki Polskie Koleje Państwowe (PKP).

Netia S.A. to największy niezależny operator usług telefonii stacjonarnej w Polsce, a także dostawca usług dostępu do internetu.

bEJUyinC
media
telekomunikacja
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)