Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Netia ma nowego prezesa

0
Podziel się:

Firma, która boryka się ze spadkiem liczby klientów, poinformowała, że nominacja będzie ważna od 2 czerwca.

bELhevud

Rada nadzorcza spółki powołała Adama Sawickiego (na zdjęciu) na nowego prezesa Netii. Firma, która boryka się ze spadkiem liczby klientów, poinformowała, że nominacja będzie ważna od 2 czerwca. Obecny prezes, Mirosław Godlewski złożył rezygnację już w lutym.

-_ Adam Sawicki przejmuje odpowiedzialność za dalszy rozwój biznesu, opartego na bardzo solidnych podstawach, z dużym portfolio atrakcyjnych dla klientów produktów i usług, które - wierzę - zwiększą wartość spółki dla akcjonariuszy _- powiedział dziś George Karaplis, przewodniczący rady nadzorczej Netia S.A.

Mirosław Godlewski poinformował o rezygnacji dwa miesiące temu i miał pozostać na stanowisku najpóźniej do 31 sierpnia, dopóki rada nadzorcza nie znajdzie odpowiedniego kandydata na jego miejsce. Godlewski był prezesem od 2007 roku.

bELhevuf

Firma w zeszłym roku odnotowała spadek świadczonych usług, zarówno jeśli chodzi o połączenia telefoniczne jak i internetowe. _ Zarząd nie jest usatysfakcjonowany poziomem sprzedaży nowej, innowacyjnej i spersonalizowanej oferty programowej, jednak upatruje przyczyny niedostatecznego wzrostu przyłączeń netto dla tej usługi wśród kwestii taktycznych związanych z reklamą i promocją oraz kanałami dystrybucji _ - informowała w lutym spółka po publikacji wyników za 2013 rok.

Liczba usług świadczonych przez Netię spadła w czwartym kwartale 2013 roku o ponad 33 tys. do 2,526 mln, wobec prognozy 2,540 mln. W czwartym kwartale Netia przyłączyła netto 14,24 tys. usług na własnej sieci i odnotowała niemalże 49 tys. odłączeń netto usług. Spadek liczby usług Netii w czwartym kwartale był jednak niższy niż w trzecim kwartale, kiedy ubytek wyniósł 46 tys.

Zysk netto grupy Netia w czwartym kwartale 2013 roku wyniósł 10,5 mln złotych i okazał się nieco wyższy od konsensusu na poziomie 8,3 mln złotych.

Przychody grupy wyniosły w czwartym kwartale 450,8 mln złotych i okazały się nieco niższe od konsensusu na poziomie 455,4 mln złotych. W czwartym kwartale 2012 roku przychody spółki osiągnęły 520 mln złotych.

bELhevul

W całym 2013 roku spółka osiągnęła 46,3 mln złotych zysku netto, 550,8 skorygowanego zysku EBITDA, 92,7 mln złotych zysku operacyjnego i 1,876 mld złotych przychodów. Prognoza spółki zakładała wypracowanie 110 mln złotych zysku operacyjnego, 550 mln złotych skorygowanego zysku EBITDA i 1,875 mld złotych przychodów. Rok wcześniej ze względu na odpis wartości aktywów Netia wygenerowała 87,7 mln zł straty netto.

Netia szacuje, że 34 procent spadku przychodów zarówno rok do roku jak i kwartał do kwartału było spowodowane obniżką stawek hurtowych MTr, czyli opłat jaką uiszcza operator telefoniczny sieci, z której jest wykonywane połączenie operatorowi innej sieci, do której to połączenie jest przekazywane (w której jest zakończone).

Czytaj więcej w Money.pl

bELhevuG
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)