Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Netia uruchomiła internet na Kasprowym Wierchu

Nadajniki sieci WIFI umieszczono również przy dolej i górnej stacji kolejki na Gubałówkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe)
Adam Sawicki, prezes spółki Netia

Notowana na warszawskiej giełdzie Netia udostępniła sieć WIFI turystom korzystającym z kolejek na Gubałówkę i Kasprowy Wierch. Z internetu można korzystać na dolnej i górnej stacji, gdzie umieszczone są nadajniki. Spółka nie ujawnia kosztów przedsięwzięcia.

Usługa jest bezpłatna. Jak dowiedziało się w biurze prasowym Money.pl, Netia nie ujawnia kosztów stworzenia sieci, ani szczegółowych zasad współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi. Sieć działa od 20 czerwca.

Zarówno na Gubałówce, jak i Kasprowym Wierchu, urządzenia sieci bezprzewodowej Netii zostały zamontowane wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Zasięg obejmuje m.in. całą powierzchnię, na której klienci oczekują na przejazd kolejką linową.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Netia i o pozostałych spółkach z GPW

Sieć WIFI i powstała na światłowodach łączących siedzibę PKL na Krupówkach z dolnymi stacjami kolei w Kuźnicach i pod Gubałówką. Światłowody są również ułożone wzdłuż kolei. Przepustowość jest dobierana w miarę potrzeb i liczby użytkowników, a warunki atmosferyczne nie będą zmniejszać przepustowości udostępnianego łącza.

- _ Internet jest do urządzeń mobilnych przesyłany za pomocą dwuzakresowych Access Pointów wewnętrznych i zewnętrznych, więc pokrycie jest bardzo dobre na całym terenie _ - informuje biuro prasowe Netii.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: net, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz