Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
netia
03.07.2013 14:23

Netia ze sporym kontraktem. Na trzy lata

Wartość podpisanej umowy to 2,46 mln brutto. W przetargu brało również udział konsorcjum GTS i Exatel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Netia)

*Pokonując konsorcjum Exatela i GTS, polska spółka teleinformatyczna, kierowana przez Mirosława Godlewskiego, zwyciężyła w przetargu na dostawę łączy cyfrowych dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Wartość podpisanej umowy to 2,46 mln brutto. *

Netia, w ramach przetargu, wybrana została na kolejne 3 lata jako dostawca łączy cyfrowych dla dziesięciu polskich lotnisk.

_ - Zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w lotnictwie to zadanie niełatwe, które wymaga zaangażowania środków technicznych i wytężonej pracy zespołu - _ skomentował to wydarzenie Rafał Bakalarz, dyrektor odpowiedzialny za Sektor Użyteczności Publicznej. Jak podkreślił, firma jest gotowa na jego podjęcie.

PAŻP to niejedyny klient Netii z branży lotniczej. Grupa obsługuje również m.in. PLL LOT oraz Qatar Airways.

Netia S.A. jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Przychody spółki za pierwszy kwartał 2013 roku wyniosły 490,7 mln zł, o 10 proc. mniej niż w I kw. 2012 r i 6 proc. mniej niż w poprzednim kwartale. Skorygowany zysk EBITDA za I kw. 2013 r. wyniósł 141,9 mln zł, wykazując wzrost o 7 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku oraz spadek o 2 proc. w stosunku do IV kw. 2012 roku.

ZOBACZ NOTOWANIA NETII ZA OSTATNIE TRZY MIESIĄCE:

Aby poprawić swoją płynność finansową, spółka podpisała pod koniec czerwca aneks do umowy kredytowej z Rabobankiem, BNP Paribas, BRE Bankiem i grupą Raiffeisen. Na mocy aneksu uruchomiona zostanie dodatkowa transza kredytu w wysokości 200 mln zł, płatna w ciągu pięciu lat.

Z komunikatu spółki wynika, że środki te zostaną przeznaczone na _ finansowanie wydatków kapitałowych oraz potrzeb działalności operacyjnej grupy (...) oraz wypłaty na rzecz akcjonariuszy _.

Aneksowana umowa z konsorcjum banków opiewała pierwotnie na 650 mln zł przeznaczonych na zakup akcji Telefonii Dialog. Łącznie na koniec I kwartału 2013 r. zadłużenie Netii wynosiło 563 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Netia wydzierżawi od Hawe kolejne włókna światłowodowe Hawe podpisało z Netią aneks do umowy dzierżawy infrastruktury, który przewiduje rozszerzenie współpracy o dzierżawę włókien światłowodowych w czterech nowych relacjach o łącznej długości 290 kilometrów.
Erste tnie wycenę Netii. Sprawdź, co rekomenduje Analitycy Erste obniżyli cenę docelową akcji Netii do 4 złotych z 4,3 złotego wcześniej.
Spółka z GPW kupuje infrastrukturę telewizyjną Netia podpisała z UPC Polska umowę, na mocy której nabędzie część infrastruktury dawnej telewizji kablowej Aster. Tym samym zwiększy zasięg sieci własnej o 17 proc. do 2,8 mln lokali.
Tagi: netia, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz