Notowania

Przejdź na
neu
30.09.2013 12:58

Neuca szykuje się do kolejnych przejęć

Przychody Neuki mogą przekroczyć 6 miliardów złotych w 2013 i 7,5 miliarda złotych w 2014 roku - poinformowała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Spółka Neuca, której prezesem jest Piotr Sucharski (na zdjęciu), poinformowała, że jej przychody w tym roku mogą przekroczyć 6 miliardów złotych, a w przyszłym roku zwiększą się o kolejne 1,5 miliarda złotych. Ma to związek m.in. z przejęciem ACP Pharma.

- _ Chcemy utrzymać wysoką, stuprocentową dynamikę wzrostu liczby leków marek własnych w 2014 roku. Można sobie wyobrazić, jak to się przełoży na wzrost wyniku netto z tego segmentu _ – powiedział Grzegorz Dzik, wiceprezes spółki. Dodał, że za dwa, trzy lata spółka może rozważyć kolejne przejęcia.

Na koniec 2013 roku spółka chce mieć 205 produktów, podczas gdy w ubiegłym roku portfel marek własnych liczył 115 leków. - W akwizycjach nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. W przyszłym roku trzech największych dystrybutorów będzie miało 75 procent. Wraz ze spadkiem marży ustawowej wiele mniejszych podmiotów będzie zmuszone przemyśleć rentowność swojego biznesu - uważa wiceprezes.

Neuca miała w 2012 roku 1,7 miliona złotych zysku netto z segmentu marek własnych, a na 2013 rok prognozuje 5,4 miliona złotych.

Tagi: neu, acp, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz