Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Newag liczy na kontrakty za kilkaset milionów złotych

0
Podziel się:

Warta ponad 66 milionów złotych umowa na dostawę sześciu elektrycznych zespołów trakcyjnych z Kolejami Dolnośląskimi to z pewnością nie koniec wiadomości o nowych kontraktach spółki.

Newag liczy na kontrakty za kilkaset milionów złotych
(newag.pl)

Warta ponad 66 milionów złotych umowa na dostawę sześciu elektrycznych zespołów trakcyjnych z Kolejami Dolnośląskimi to z pewnością nie koniec wiadomości o nowych kontraktach Newagu. Jak punktuje dla Money.pl prezes spółki Zbigniew Konieczek, w grę wchodzą umowy, których łączna wartość może przekroczyć 350 milionów złotych.

Wczoraj Newag poinformował o podpisaniu z Kolejami Dolnośląskimi umowy na dostawę sześciu trójczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (typu Impuls) o wartości netto 66,18 miliona złotych. Ma ona zostać zrealizowana do 24 listopada 2014 roku. Kwota jest znacząca, bowiem stanowi ponad 24 procent łącznych ubiegłorocznych przychodów netto grupy ze sprzedaży elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych (272,4 miliona złotych).

_ - Założyliśmy, że w 2014 roku osiągniemy zysk netto na poziomie 79,3 miliona złotych. Podpisana umowa jest jednym z kontraktów, który pozwoli na realizację założonych prognoz. Przychody z jej realizacji pojawią się w III i IV kwartale tego roku - _wyjaśnia dla Money.pl prezes zarządu Newagu Zbigniew Konieczek.

Prezes kolejowej spółki jednocześnie przypomina, że jest to jedynie część kontraktu: - _ Podpisana już umowa na dostawę sześciu Impulsów dla Kolei Dolnośląskich to tylko jedno zadanie z wygranego przez nas postępowania przetargowego. Umowa na drugie zadanie, tj. dostawę pięciu czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych o wartości 78 mln zł zawarta zostanie po przyznaniu Kolejom Dolnośląskim finansowania ze środków unijnych. _

Wspomina także o ofercie Newagu na naprawy rewizyjne 337 wagonów pasażerskich z PKP Intercity również o wartości 78 milionów złotych: - _ Została ona wybrana jak najkorzystniejsza przez zamawiającego. Zawarcie umowy powinno nastąpić w najbliższym czasie - _ oczekuje prezes.

To jednak nie koniec, bo spółka liczy, że wygra kolejne wielomilionowe przetargi. - _ W przeciągu najbliższych dwóch miesięcy spodziewamy się pozytywnych decyzji ze strony Warszawskiej Kolei Dojazdowej, Pomorskiej Kolei Metropolitarnej oraz firmy POLZUG. W naszej ocenie, złożyliśmy najkorzystniejsze oferty w postępowaniach przetargowych prowadzonych przez te firmy. Łączna wartość zamówień to 200 mln zł netto _- wylicza Zbigniew Konieczek.

W pierwszym kwartale tego roku zysk netto Newagu skoczył do 3,94 z 2,1 miliona złotych przed rokiem, a przychody ze sprzedaży wzrosły do 134,4 z 121,4 miliona złotych w analogicznym okresie 2013 roku. Spółka chce wypłacić w tym roku 20,25 mln złotych w postaci dywidendy (45 groszy na akcję). Decyzja w tej sprawie zapadnie na walnym zgromadzeniu 17 czerwca.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)