Notowania

Przejdź na
poczta
13.01.2014 10:35

Niemiecka poczta będzie na sprzedaż?

Po 18 latach od prywatyzacji, nadal największym udziałowcem tej spółki pozostaje niemiecki skarb mający 21 procent akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Deutsche Post DHl mat.pras.)
Frank Appel, prezes niemieckiej poczty

Rząd Angeli Merkel rozważa sprzedanie akcji, by z pozyskanych środków finansować kolejne etapy cyfryzacji kraju.

Deutsche Post DHl to prężnie rozwijająca się spółka. Ostatni rok przyniósł kontynuację dobrych wyników, a przyszłość stoi pod znakiem dalszej globalnej ekspansji. EBIT 2013 powinien wynieść pomiędzy 2,75 a 3 miliardy euro wobec 2,2 miliarda rok wcześniej.

Tradycyjnie, tygodnie poprzedzające okres świąt i końca roku były najbardziej dochodowe w całym roku, pełnym sukcesów. W 2013 osiągnięto nowy próg dostarczając 8 milionów przesyłek w jednym dniu. W całym 2013 roku przekroczono poziom miliarda przesyłek.

Deutsche Post prowadzi inwestycje w Niemczech, Azji w tym szczególnie w Indiach i Chinach oraz w obu Amerykach. W Niemczech nowe rozwiązania za 150 milionów euro w terminalu w Lipsku planowane do uruchomienia pod koniec spowodują, iż w Lipsku obsługiwane będzie 50 tysięcy przesyłek na godzinę.

Inwestycje w Azji w najbliższych dwóch latach sięgną ponad 800 milionów euro, pozwalając zwiększyć udział azjatyckich przychodów spółki z 1/5 do 1/3 globalnych przychodów Deutsche Post DHL do 2017 roku. Inwestycje w Amerykach będą kosztować kolejne pół miliarda euro.

Kurs spółki jest w trendzie wzrostowym od początku 2009 roku z wyraźnym przyspieszeniem od drugiej połowy 2011 roku, kiedy akcje zdrożały od 9 do 26 euro.

Tagi: poczta, business news, wiadmomości, wiadomości, manager, prosto z firm, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz