Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nokaut inwestuje w wyszukiwarki nieruchomości

0
Podziel się:

Spółka będzie miała udziały w najpopularniejszych serwisach tego typu w Polsce.

Nokaut inwestuje w wyszukiwarki nieruchomości
(Grupa Nokaut)

Nokaut kupuje 22,4 proc. udziałów w Morizon.pl - grupie wyszukiwarek w sektorze nieruchomości, która będzie z kolei posiadać 100 proc. udziałów w Melog.com - polskim wydawcy serwisów nieruchomościowych i usług dla branży nieruchomości. Nokaut wyłoży na ten cel prawie 6 milionów złotych.

Na zdjęciu Sławomir Topczewski, p.o. prezes grupy Nokaut

Spółka nie wyklucza, że w przyszłości przejmie 100 proc. akcji Morizon i że portale związane z nieruchomościami staną się jej głównym biznesem.

- Dywersyfikacja naszej działalności zakłada poszerzenie grupy o takie usługi internetowe, które uzyskują przychody w minimalnym stopniu uzależnione od SEO. To właśnie istotna dla nas charakterystyka spółek Morizon.pl i Melog.com - tłumaczy Sławomir Topczewski, p.o. prezes grupy Nokaut. - Ponadto nieruchomości i kredyty hipoteczne to jeden z największych sektorów gospodarki i prognozowany jest długoterminowy wzrost rozmiaru tego rynku - dodaje.

Morizon.pl w grudniu 2013 roku podpisała umowę kupna 100 proc. udziałów Melog.com, właściciela m.in. serwisów ogłoszeniowych Oferty.net i Domy.pl. Teraz 22,4 proc. jej udziałów trafi do Nokautu.

Na początku stycznia Nokaut podpisał ponadto warunkowe umowy kupna akcji spółki Morizon S.A. z trzema jej akcjonariuszami. Łącznie zawarte umowy dotyczą 2 337 500 akcji spółki Morizon, co stanowi 18,7 proc. jej kapitału zakładowego. W ramach umów trzej akcjonariusze Morizon zobowiązali się do odsprzedania tej liczby akcji za łącznie 3 zł w przypadku, gdy Grupa Nokaut obejmie do 21 stycznia 2014 co najmniej 8 mln akcji serii E, zaś skonsolidowany zysk netto Morizon za 2014 rok będzie niższy niż 2 mln zł.

Grupa Nokaut narastająco po trzech kwartałach 2013 roku zanotowała przychody w wysokości 8,55 mln zł, o 18 proc. wyższe rok do roku. Strata operacyjna narastająco wyniosła -477 tys. zł, a strata netto -64 tys. zł.

Zobacz, jak Nokaut w ostatnich miesiącach radził sobie na giełdzie:

Grupa Nokaut to jeden z największych w Polsce podmiotów na rynku e-commerce, właściciel internetowych porównywarek cen.

Na koniec 2012 roku grupa wypracowała przychody na poziomie nieco ponad 10 mln złotych wobec 8 mln zł rok wcześniej i stratę netto na poziomie 7,7 mln zł wobec 2 mln zł zysku w 2011 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)