Notowania

Przejdź na
nokia
02.07.2013 15:52

Nokia przejmuje kontrolę nad Nokia Siemens Networks

Fiński gigant przejmie od Siemensa 50 procent udziałów w ich wspólnym przedsięwzięciu. Wartość transakcji to 1,7 mld euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nokia)

Fiński gigant przejmie od Siemensa 50 procent udziałów w ich wspólnym przedsięwzięciu. Wartość transakcji to 1,7 mld euro. - _ Przejęcie NSN to dla Nokii szansa na dynamiczniejszy wzrost. NSN ma pozycję lidera w kwestii wdrażania i oferowania technologii LTE. To dla nas bardzo ważne _ - podkreślił Stephen Elop, szef Nokii.

Przejęcie zostanie sfinalizowane w trzecim kwartale tego roku. 1,2 mld euro zostanie przekazane w gotówce, pozostała kwota zostanie spłacona z pożyczki od Siemensa - poinformowała firma w oświadczeniu. NSN stanie się spółką zależną Nokii, a z nazwy wypadnie Siemens.

Jak tłumaczył szef Siemensa, spółka chce skupić się na głównych obszarach swojej działalności - energetyce, przemyśle i służbie zdrowia.

NSN to jeden z największych na świecie dostawców infrastruktury i usług telekomunikacyjnych. Zatrudnia ponad 60 tysięcy osób w 150 krajach. W polskich oddziałach ma ponad 2400 pracowników. W pierwszym kwartale tego roku zarobił 899 mln euro, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 117 procent. Za ten sam okres Nokia zaraportowała rekordową stratę w wysokości 150 mln euro.

Nokia Siemens Networks powstała w kwietniu 2007 roku. Działa na rynku telefonii komórkowej. Jak zapowiada szefostwo Nokii, nie będzie zmian w zarządzie NSN, co oznacza, że na stanowisku CEO pozostanie Rajeev Suri, dyrektorem wykonawczym wciąż będzie Jesper Ovesen. Główna siedziba NSN zostanie w fińskim Espoo.

Czytaj więcej Money.pl
ZWG uzgadnia kolejne przejęcie To już druga akwizycja w ostatnim czasie. W związku z powiększeniem grupy, firma planuje przenieść swoje notowania z NewConnect na rynek główny GPW.
Czerwona Torebka bliżej przejęcia Małpki Express Spółka Czerwona Torebka podpisała umowę inwestycyjną dotyczącą akwizycji spółki Małpka. Ostateczna wartość transakcji będzie uzależniona od wyników finansowych tej ostatniej.
UOKiK wydał zgodę. Szykuje się duże przejęcie Grupa Energa zajmuje się wytwarzaniem, obrotem i dystrybucją energii elektrycznej i cieplnej. Finalizacja transakcji powinna nastąpić w najbliższych tygodniach.
Tagi: nokia, business news, wiadomości, wiadmomości, telekomunikacja, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz