Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nordea Bank Polska znika z rynku. Co z klientami?

0
Podziel się:

Zobacz, jakie zmiany czekają dotychczasowych klientów banku.

Sławomir Żygowski, prezes Nordea Bank Polska
Sławomir Żygowski, prezes Nordea Bank Polska (Nordea)
bEJSWgvF

Ostatniego dnia października nastąpi fuzja prawna Nordei oraz banku PKO. Z kolei marka z rynku całkowicie zniknie w ciągu następnych dwóch tygodni. Nordea Bank Polska zarządzana przez Sławomira Żygowskiego (na zdjęciu) ma ponad 300 tysięcy klientów, którzy zostaną przeniesieni do PKO Banku Polskiego. Połączenie nie obędzie się jednak bez zakłóceń. Ostatnie wyniki Nordei wskazują, że podmiot nie powinien być ciężarem dla największego polskiego banku.

-_ Fuzja prawna to ważny dzień dla obu instytucji. Kończy etap gdy banki funkcjonowały odrębnie _- mówił Jarosław Orlikowski, lider projektu integracji banków. - _ Bez zmian pozostaną numery rachunków oraz zasady funkcjonowania kart płatniczych i kredytowych _ - dodał Orlikowski.

Także numery kont rachunków kredytowych oraz oszczędnościowych się nie zmienią. Karty debetowe będą funkcjonowały tak samo, jak dotychczas aż do końca ich okresu ważności. Później klienci otrzymają nowe, opatrzone logiem PKO BP.

bEJSWgvH

Zmian można oczekiwać w przypadku nazw i adresów systemów bankowości elektronicznej. Dotychczasowe oddziały Nordea Bank Polska zmienią wygląd na zgodny ze standardem placówek PKO BP. Mimo że PKO jest teraz właścicielem Nordei, to obsługa dawnych produktów banku będzie realizowana w pozostałych oddziałach PKO BP tylko w ograniczonym zakresie. Wśród spraw jakie będzie można załatwić to złożenie reklamacji, zgłoszenie utraty lub nieuprawnionego użycia karty płatniczej czy zastrzeżenie dokumentu w Systemie Dokumentów Zastrzeżonych.

Bankowość Netbank zmieni nazwę na iPKONET. Sposób logowania i autoryzacji pozostanie bez zmian. Inna będzie również nazwa systemu bankowości elektronicznej dla klientów korporacyjnych na PKO eConnect, a przy zakupach on-line sposób płatności będzie nazwany Płacę z iPKONET.

- _ Dotychczasowe produkty banku zmienią nazwę poprzez wykreślenie nazwy Nordea lub uzupełnieniu jego nazwy o końcówkę Adm _- podał PKO BP w komunikacie.

Zmiany nie obędą się bez komplikacji. W dniu fuzji, placówki Nordea będą znacznie krócej czynne (do 14:30) Wystąpi również przerwa w dostępie do serwisu bankowości elektronicznej Netbank. Trzeciego listopada do godziny siódmej rano nie będą funkcjonować bankomaty i wpłatomaty Nordea.

bEJSWgvN

Dobre wyniki Nordei za trzeci kwartał

W ostatnim kwartale bank zarobił 57,7 mln złotych, co jest wynikiem o 125 procent lepszym rok do roku. Prezes Nordea Bank Polska, Sławomir Żygowski wskazuje, że dobre jest to zasługa wyższych przychodów i dyscypliny kosztowej.

Wyniki finansowe Noreda Bank Polska (w mln zł)
III kwartał 2014 III kwartał 2013 Zmiana
Źródło: Nordea Bank Polska
Przychody 207,4 193,7 7,07%
Koszty operacyjne 119,9 122 -1,72%
Wynik operacyjny 87,5 71,7 22,04%
Zysk brutto 71,4 35,3 102,27%
Zysk netto 57,7 25,6 125,39%

Czytaj więcej w Money.pl

bEJSWgvO
bEJSWgwi
business news
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)