Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nordea poszukuje nowego prezesa za Clausena

0
Podziel się:

Bank zaangażował firmę rekrutacyjną Egon Zehnder. Ma ona pomóc z znalezieniu odpowiedniej osoby, która zastąpi 60-letniego Duńczyka.

Nordea poszukuje nowego prezesa za Clausena
(Nordea)
bEJVlHkR

Nordea poszukuje nowego prezesa za Christiana Clausena. Bank zaangażował firmę rekrutacyjną Egon Zehnder. Ma ona pomóc z znalezieniu odpowiedniej osoby, która zastąpi 60-letniego Duńczyka - podaje "Berlingske" na stronie internetowej, nie ujawniając źródła tej informacji.

Clausen jest prezesem Nordea Bank od 2007 r. Nordea Bank to grupa bankowa działająca na terenie Europy Północnej, mająca swoją siedzibę w Sztokholmie.

Bank powstał po połączeniu fińskiego banku Merita Bank, szwedzkiego Nordbanken, duńskiego Unibanku oraz norweskiego Christiania Bank.

bEJVlHkT

Obecnie największym udziałowcem w banku jest rząd Szwecji posiadający 19,9 proc. wszystkich akcji. Bank Nordea notowany jest na giełdach papierów wartościowych w Sztokholmie, Helsinkach oraz Kopenhadze.

Grupa Nordea posiada łącznie ponad 1.400 oddziałów w 21 krajach świata i zatrudnia ponad 32 tys. osób.

Nordea, oprócz swojej siedziby w Sztokholmie, posiada regionalne siedziby oraz przedstawicielstwa w Londynie, Nowym Jorku, Cannes, Brukseli, Frankfurcie, Maladze oraz Luksemburgu.

Czytaj więcej w Money.pl
Utrudnienia dla klientów PKO BP i Nordei - Połączenie systemów jest jedynie kwestią techniczną i nie wpłynie na bezpieczeństwo klientów - uspokaja Magdalena Lejman z PKO BP.
PKO BP pozyskał dzisiaj 300 tysięcy nowych klientów To skutek zakończenia fuzji prawnej z Nordea Bankiem. PKO BP szacuje, że synergie kosztowe i przychodowe wyniosą ponad 220 mln zł rocznie od 2017 roku.
Nordea kredytuje rosyjskie koncerny i oligarchów Największym akcjonariuszem Nordei jest fiński koncern ubezpieczeniowy Sampo (21 proc.).
bEJVlHlu
business news
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)