Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowa fabryka hamulców. Pracę znajdzie 600 osób

0
Podziel się:

50 mln zł zainwestowała firma Foundation Brakes Poland Sp. z o.o. w fabrykę
hamulców. Pracę znalazło tam blisko 600 osób.

Nowa fabryka hamulców. Pracę znajdzie 600 osób
(piqsell/ChassisBrakes)
bECsnVsR

50 mln zł zainwestowała firma Foundation Brakes Poland Sp. z o.o., której dyrektorem jest Wojciech Śliwiński (na zdjęciu), w fabrykę hamulców. Pracę znalazło tam blisko 600 osób.

Spółka Foundation Brakes Poland do tej pory produkowała hamulce na terenie zakładów Boscha w Mirkowie. Zakład należy do grupy Chassis Brakes International, jednego z wiodących producentów komponentów do układów hamulcowych na świecie.

Nowy zakład powstał we Wrocławiu przy ul. Bierutowskiej, na działce o powierzchni 54,8 tys. m kw. Hala produkcyjna, w której zainstalowane zostaną linie technologiczne oraz magazyn komponentów i wyrobów gotowych, a także laboratoria mają powierzchnię blisko 9,3 tys. m kw. Biura, sale konferencyjne oraz pomieszczenia socjalne zajęły 3,4 tys. m kw.

bECsnVsT

Fabryka specjalizuje się w wytwarzaniu elementów hydraulicznych układów hamulcowych, takich jak zaciski i cylindry hamulcowe oraz hamulce bębnowe do marek wiodących producentów samochodowych: BMW, Volkswagen, Dacia, Renault, Fiat, Ford oraz Mercedes. Obecnie zakład produkuje około 30 tys. hamulców dziennie.

Jak powiedział dyrektor zakładu FBPL Wojciech Śliwiński, liczba pracowników w firmie zwiększyła się do 600 osób. _ - Wzrost zatrudnienia spowodowany jest tegorocznym wzrostem zamówień, a także relokacją zakładu _ - dodał.

W ramach nowej inwestycji Foundation Brakes Poland dodatkowo przeznaczy 3,5 mln zł na zakup nowej linii montażowej dla Volkswagena.

_ - Pracujemy nad nowymi przedsięwzięciami, które chcielibyśmy realizować od 2015 roku. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje projekt, dzięki któremu moglibyśmy uruchomić we Wrocławiu produkcję nowego typu zacisków tarczowych. Wiązałoby się to ze wzrostem zatrudnienia. Nie wykluczamy również rozbudowy zakładu w ciągu kilku najbliższych lat. Działka, którą zakupiliśmy na własność, pozwoli nam w przyszłości rozbudować zakład o 40 procent _ - powiedział Śliwiński.

bECsnVsZ

Jednym z celów spółki, związanym z realizacją inwestycji, jest poszerzenie grona lokalnych dostawców, którzy współpracując z fabryką Foundation Brakes Poland, mogliby dostarczać m.in. komponenty produkcyjne, ale także usługi.

Łączne obroty Chassis Brakes International wynoszą około 1 mld euro. Grupa działa w 22 lokalizacjach i zatrudnia około 6 tys. osób. Zakłady produkcyjne znajdują się w 15 krajach w Europie, Ameryce Północnej, Azji oraz Australii. Od 1 listopada 2013 r. spółka zmienia nazwę na Chassis Brakes International Poland Sp. z o.o.

Czytaj więcej w Money.pl

bECsnVtu
motoryzacja
business news
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)