Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowa rekomendacja dla Grupy Kęty. Co na to spółka?

0
Podziel się:

Zdaniem analityków, wyniki osiągane w przyszłości zależeć będą między innymi od notowań aluminium oraz kursów walut.

Dariusz Mańko, prezes Grupy Kęty
Dariusz Mańko, prezes Grupy Kęty (Grupa Kęty)

Rekomendację z zaleceniem _ kupuj _dla Grupy Kęty i ceną docelową na poziomie 264 złotych upublicznił wczoraj Dom Maklerski PKO BP. _ Ekspansja w eksporcie i ożywienie popytu w sektorze przemysłowym oraz budowlanym w Polsce trwa - _ czytamy w raporcie. O komentarz poprosiliśmy władze spółki.

Analitycy podkreślają, że spółka notowała świetne wyniki w pierwszym półroczu 2014 roku, co skłoniło do podniesienia prognoz na cały 2014 i 2015 rok. Jeszcze w tym roku DM PKO BP oczekuje przychodów ze sprzedaży na poziomie 1,805 mld złotych, 218 milionów zysku operacyjnego i plus 156 milionów skorygowanego wyniku netto.

O komentarz poprosiliśmy władze, bowiem scenariusz zakładany przez analityków jest dużo lepszy od oficjalnych prognoz spółki: Kęty oczekują wzrostu przychodu do 1,735 miliarda złotych, zysku operacyjnego do 166,6 miliona złotych i skorygowanego wyniku netto do plus 126,5 miliona złotych.

Czy wobec tego Kęty zdecydują się na rewizję założeń? Odpowiedź poznamy dopiero w przyszłym miesiącu. Zgodnie z komunikatem z 24 czerwca, spółka ustosunkuje się do przyjętych prognoz przy okazji publikacji raportu za pierwsze półrocze, czyli 7 sierpnia.

Wyniki osiągane w przyszłości zależeć będą między innymi od notowań aluminium oraz kursów walut. Poprosiliśmy spółkę o jej prognozy odnośnie wahań kursów. _ - Na wartość osiąganych zysków wpływ mają inne czynniki jak słusznie zauważono w rekomendacji PKO BP - relacja podaż vs popyt i związana z tym tak zwana premia przerobowa oraz relacje kursowe EUR/PLN i EUR/USD. Nasze aktualne szacunki nie odbiegają od obecnych notowań, czyli ok 1800 - 2000 dolarów za tonę dla aluminium oraz około 1,34 - 1,37 dla EUR/USD - _ powiedział Money.pl Michał Malina, główny specjalista do spraw relacji inwestorskich.

Notowania Grupy Kęty od początku tego roku

Analitycy DM PKO BP czekają teraz na nową strategię grupy, która ma się pojawić jeszcze w tym roku. _ Zakładamy korzystny mix: solidną dywidendę plus nowy program inwestycyjny otwierający drogę do kolejnych pięć lat wzrostu oraz, być może, akwizycje - _ czytamy w raporcie.

Czy faktycznie przejęcia są możliwe? _ - Prowadzimy cały czas prace, robimy symulacje, analizujemy firmy we własnym zakresie. Dopóki jednak z entuzjazmem przychodzą menedżerowie z poszczególnych segmentów, zapewniają że dadzą radę i deklarują atrakcyjne zwroty z inwestycji, po co szukać lepszego w dobrym? - _powiedział w rozmowie z Money.pl Dariusz Mańko, prezes spółki.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekomendują kupno akcji Kęt. Pod "świetne wyniki" Wkrótce spółka opublikuje nową pięcioletnią strategię.
Kęty zapowiadają spory wzrost zysku w II kwartale W drugim kwartale nadal utrzymywała się bardzo dobra koniunktura na produkty oferowane przez poszczególne segmenty grupy kapitałowej - czytamy w komunikacie.
business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)