Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe autobusy w Poznaniu. Przetarg rozstrzygnięty

0
Podziel się:

Konsorcjum Solaris Bus & Coach S.A. i PKO Leasing S.A. wygrało przetarg na dzierżawę 25 autobusów dla MPK w Poznaniu. Pierwsza transza pojazdów trafi do stolicy Wielkopolski w październiku.

Krzysztof Olszewski, właściciel Solaris Bus&Coach S.A.
Krzysztof Olszewski, właściciel Solaris Bus&Coach S.A. (Solaris Bus&Coach)
bESkjAQB

Konsorcjum Solaris Bus & Coach S.A. i PKO Leasing S.A. wygrało przetarg na dzierżawę 25 niskopodłogowych autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Całkowita wartość kontraktu wynosi 23 miliony złotych netto.

Przetarg na dzierżawę pojazdów MPK Poznań ogłosił w marcu br. W postępowaniu wygrało Konsorcjum Solaris Bus & Coach S.A. i PKO Leasing S.A. Dzięki podpisanej umowie, na ulicę Poznania wyjedzie 25 nowych autobusów. Umowa dzierżawy zawarta jest na 8 lat. Według jej postanowień pierwsza transza autobusów trafi do MPK Poznań w październiku tego roku. Będzie to 10 krótkich autobusów. Reszta ma dotrzeć w grudniu.

We flocie przewoźnika ze stolicy Wielkopolski po dostawach nowych pojazdów będzie jeździć blisko 300 autobusów i 45 tramwajów wyprodukowanych w podpoznańskim Bolechowie.

bESkjAQD

Nowe pojazdy to autobusy niskopodłogowe, przyjazne dla niepełnosprawnych i osób z wózkami dziecięcymi, z systemem wewnętrznego i zewnętrznego monitoringu, z klimatyzacją, systemem samogaszącym w komorze silnika i automatami do sprzedaży biletów na pokładzie._ _

Czytaj więcej w Money.pl
Autobusy śledzą przez telefon. Gdzie? Wszystkie wrocławskie autobusy są wyposażone w GPS, dzięki czemu można było je śledzić na specjalnej stronie internetowej.
Solaris umacnia się na rynku niemieckim Nowy kontrakt obejmuje dostawę 26 pojazdów Solaris Urbino Hybrid w wersji dwunastometrowej oraz 16 Solarisów Urbino przegubowych o długości 18 metrów.
Rafako i Mostostal wybudują blok elektrowni w Jaworznie KIO oddaliła odwołania przegranych w przetargu na blok w Jaworznie. - _ Inwestycja będzie mieć pozytywny wpływ na całą branżę budowlaną _ - uważa szef resortu skarbu.
bESkjARe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)