Notowania

Przejdź na
inwestycja
18.07.2013 10:09

Nowe inwestycje w Łodzi. Elfa Pharm wyda tu 8 mln zł

To ósme zezwolenie na działalność w łódzkiej strefie ekonomicznej wydane w tym roku. Zadeklarowane inwestycje wyniosą w sumie ponad 243 mln zł. Dzięki nim utworzonych zostanie 720 nowych miejsc pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nicolas_/iStockphoto)

Spółka Elfa Pharm otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Chociwiu na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Producent kosmetyków ma zainwestować 8 mln zł i zatrudnić co najmniej 30 osób.

- _ Projekt przewiduje uruchomienie zakładu produkcji kosmetyków i wyrobów sanitarno-higienicznych w nowo zakupionym zakładzie w Chociwiu _ - mówi dyrektor Departamentu Rozwoju i Strategii ŁSSE Edyta Sancewicz.

W istniejących i dostosowanych do produkcji farmaceutycznej pomieszczeniach zostaną zainstalowane nowe linie produkcyjne, służące do wytwarzania i konfekcjonowania kosmetyków.

Realizacja inwestycji zaplanowana została w trzech etapach, aby jak najszybciej uruchomić produkcję i sprzedaż. Zakład ma produkować nowe asortymenty kosmetyków oraz artykułów sanitarno-higienicznych, a także opakowania.Spółka do końca 2015 roku zatrudni na terenie ŁSSE co najmniej 30 nowych pracowników i zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 8 mln zł.

Elfa Pharm wchodzi w skład Grupy Elfa, do której należą działające na Ukrainie: Elfa Laboratoria w Kijowie oraz Naukowo-Produkcyjne Przedsiębiorstwo Elfa w Korosten. Grupa powstała w roku 1997 i obecnie jest jednym z wiodących producentów kosmetyków na Ukrainie. Od 2011 r. eksportuje swoje wyroby także do Polski. Zakłady produkcyjne firmy mieszczą się także na terenie Ukrainy, Czech i Słowacji. W portfolio firmy znajduje się 500 produktów, głównie pod markami Green Pharmacy oraz Salon SPA.

To 8. zezwolenie na działalność w ŁSSE wydane w tym roku. Zadeklarowane inwestycje wyniosą w sumie ponad 243 mln zł. Dzięki nim utworzonych zostanie 720 nowych miejsc pracy, a 3110 miejsc zostanie utrzymanych. Przez ponad 16 lat istnienia Strefy wydano dotąd 225 zezwoleń. Firmy zainwestowały ponad 10 mld zł i utworzyły niemal 26 tysięcy miejsc pracy.

Czytaj więcej w Manager.Money.pl
Instagram pionkiem w globalnej grze Facebooka? Ponad rok temu, Mark Zuckerberg ogłosił, że jego zespół przejmuje Instagram, ponieważ _ zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów napisanych na Facebooku _. Czy to był dobry pomysł?
Czeka nas ożywienie gospodarcze? O tym, czy będzie lepiej mówi Radosław Woźniak, wiceprezes Europejskiego Funduszu Leasingowego.
Zwolnienia podatkowe na firm nie znikną Rząd zdecydował się na przedłużenie ich funkcjonowania do 2025 roku. Dzięki nim Polska jest atrakcyjnym krajem do lokowania inwestycji zagranicznych.
Tagi: inwestycja, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz