Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polimex-mostostal
05.02.2014 09:46

Nowe problemy Polimeksu. W grę wchodzą miliony

Gwaranci kontraktów spółki Polimex-Mostostal otrzymali żądania wypłaty z tytułu gwarancji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polimex-Mostostal SA)
na zdjęciu: Gregor Sobisch, prezes Polimeksu

Chodzi o kwotę blisko 56 milionów złotych, o którą wystąpiła GDDKiA oraz o kwotę 7,7 miliona złotych z tytułu gwarancji dotyczącej budowy budynku dydaktycznego i administracyjnego Uniwersytetu Gdańskiego.

Żądanie wypłaty gwarancji od GDDKiA otrzymał bank Pekao. Chodzi o odstąpienie od umowy budowy autostrady A4, odcinek Rzeszów (węzeł Rzeszów Wschód) - Jarosław (węzeł Wierzbna) zawartej z konsorcjum firm Polimex-Mostostal i Doprastav._ _

_ - Spółka uznaje odstąpienie Skarbu Państwa - GDDKiA - za nieważne, a co za tym idzie spółka uważa, że beneficjent nadużywa swojego uprawnienia wynikającego z posiadanej gwarancji należytego wykonania i gwarancji jakości _ - napisano w raporcie.

Polimex złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o zabezpieczenie roszczenia niepieniężnego._ - Żądanie jest obecnie przedmiotem analizy formalno-prawnej gwaranta _ - podała spółka.

W kolejnym komunikacie firma poinformowała, że inny gwarant, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia, otrzymał żądania wypłaty z tytułu gwarancji należytego wykonania umowy na budowę budynku dydaktycznego i administracyjnego Uniwersytetu Gdańskiego. Również w tym przypadku żądanie jest obecnie przedmiotem analizy formalno-prawnej gwaranta.

Polimex-Mostostal w trzecim kwartale 2013 roku zanotował stratę netto w wysokości 44,4 miliona złotych w porównaniu do ponad 289 milionów złotych straty netto przed rokiem. Po trzech kwartałach ubiegłego roku spółka miała stratę przekraczającą 140 milionów złotych.

Tagi: polimex-mostostal, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz