Notowania

Przejdź na
hsbc
20.12.2013 13:30

Nowi członkowie zarządu banku HSBC. Kim są?

Zarząd banku powiększył się o dwie osoby. Do grona najważniejszych decydentów dołączył dyrektor finansowy oraz dyrektorka operacyjna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(HSBC Polska mat.pras.)

Zarząd banku powiększył się o dwie osoby. Do grona najważniejszych decydentów dołączył Rafał Dziura - dyrektor finansowy (na zdjęciu poniżej) oraz Agata Mroczek - dyrektorka operacyjna (na zdjęciu obok).

Agata Mroczek i Rafał Dziura zostali powołani na stanowiska członków zarządu HSBC Bank Polska S.A. przez Radę Nadzorczą banku. Pełnienie nowych obowiązków rozpoczynają już w grudniu 2013 roku. Dołączyli do Janusza Dedo, prezesa zarządu, Johna Rendalla, wiceprezesa zarządu i Tomasza Brauna, członka zarządu. Tym samym zarząd banku liczy obecnie pięć osób o różnych obszarach specjalizacji.

Agata Mroczek jest dyrektorem do spraw operacyjnych banku. Pracę na tym stanowisku rozpoczęła w marcu 2010 roku. Odpowiada za operacje, technologie, zarządzanie nieruchomościami banku, zakupy, zarządzanie flotą oraz outsourcing.

Do grona pracowników HSBC dołączyła w kwietniu 2005 roku i piastowała różne stanowiska kierownicze w obszarze operacji i wsparcia biznesu. Przed rozpoczęciem pracy w HSBC, Agata Mroczek była związana z sektorem farmaceutycznym.


HSBC Polska mat.pras.Rafał Dziura jest dyrektorem finansowym banku od maja 2012 roku. Odpowiada za zarządzanie finansami HSBC Bank Polska S.A. Odkąd w maju 2005 roku dołączył do grona pracowników HSBC, zajmował różne stanowiska w obszarze finansów. Przed powołaniem na stanowisko dyrektora finansowego, odpowiadał za zintegrowane zarządzanie ryzykiem i kapitałem banku.

Nowi członkowie zarządu będą kontynuowali pełnienie dotychczasowych obowiązków przy jednoczesnej realizacji zadań wynikających z nowych ról. Wraz z pozostałymi członkami zarządu będą pracowali nad realizacją strategii banku.

HSBC chce być wiodącym bankiem międzynarodowym w Polsce, w pełni skoncentrowanym na obsłudze klientów korporacyjnych i instytucjonalnych. Na razie ciężko ocenić jego pozycję, ponieważ grupa HSBC, której HSBC Polska jest częścią, publikuje tylko skonsolidowane dane.

Grupa HSBC ma w sumie 6600 placówek zlokalizowanych w ponad 80 krajach na świecie. Z aktywami o wartości 2 723 miliardów dolarów na dzień 30 września 2013 roku, HSBC jest jedną z największych na świecie instytucji finansowych.

W Polsce koncentruje się na świadczeniu usług bankowych klientom korporacyjnym i instytucjonalnym oraz operacjach skarbowych i inwestycyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: hsbc, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz