Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy dyrektor operacyjny producenta Żubrówki

0
Podziel się:

Zarząd spółki został zasilony przez Witolda Franczaka.

Witold Franczak
Witold Franczak (CEDC)

Do zarządu CEDC, firmy produkującej Bols i Żubrówkę dołączył Witold Franczak, który pełni stanowisko dyrektora operacyjnego. Sprawuje on także funkcję wiceprezesa zarządu CEDC International oraz prezesa winiarskiej spółki PWW.

Witold Franczak, nowy dyrektor operacyjny CEDC posiada doświadczenie w branży alkoholowej. Był dyrektorem generalnym producenta wódki Sobieski w Polsce oraz zarządzał spółką winiarską Domain Menada. Przez ostatnie trzy lata kierował jedną ze spółek Grupy Orlen SA, jest również niezależnym dyrektorem spółki ACE SA. Te doświadczenia z pewnością przydadzą się, gdyż spółka jest kiepskiej sytuacji finansowej.

Firma od dłuższego czasu walczy o poprawienie wyników sprzedaży. Spółka aby zaradzić złej sytuacji finansowej rozszerza paletę produktów. W celu ich zareklamowania zatrudnia rozpoznawalne postacie ze świata show biznesu. Najnowszą wódkę Bols Platinium promuje Bogusław Linda.

W grupie CEDC Witold Franczak odpowiada za całość działań operacyjnych w Polsce: produkcję, łańcuch dostaw, zakupy i rozwój, a także działy jakości i technologii oraz bezpieczeństwa. Witold Franczak objął również stanowisko Prezesa Zarządu należącej do CEDC spółki PWW, zajmującej się importem i sprzedażą ekskluzywnych marek win, należących m. in. do winiarni Rotschild, Torres, czy Kressmann.

Nowy Dyrektor Operacyjny CEDC będzie również odpowiadał za całość portofolio marek importowych CEDC, do których należą tak znane i cenione marki jak Grant's, Metaxa czy Carlo Rossi.

_ - Wierzę, iż z pomocą Witolda będziemy mogli znacząco przyspieszyć nasze działania w Polsce oraz jeszcze lepiej wykorzystać dynamiczny wzrost naszego biznesu importowego. Bardzo się cieszę, że osoba z dużym doświadczeniem w branży alkoholowej, zarówno w obszarze wódek jak i win, wzmocni zespół CEDC i będzie razem z nami pracować _ - powiedział Monzer Elabrashy, Prezes Zarządu CEDC International sp. z o.o.

Firma 5 czerwca 2013 roku przestała być spółką publiczną. Akcje na GPW zostały zawieszone 15 kwietnia, a następnie anulowane. Całość udziałów przejęła firma Roust Trading należąca do rosyjskiego inwestora Roustama Tariko. Także w kwietniu spółka przestała być notowana na nowojorskim indeksie Nasdaq. Takie działania są konsekwencją wejścia w życie planu reorganizacji finansowej CEDC. W jej wyniku spółka zmniejszyła zadłużenie o 665,2 miliona dolarów.

CEDC jest międzynarodową firmą zajmującą się produkcją wyrobów alkoholowych. W ich portfelu na rynku polskim znajdują się takie firmy jak: Bols, Żubrówka, Absolwent i Soplica. Na rynku rosyjskim Zelyonaya Marka i Parliament, a na rynku węgierskim Royal Vodka. Spółka w trzech wymienionych krajach jest znaczącym graczem w tym segmencie rynku.

Czytaj więcej w Money.pl
CEDC nie wykupi wszystkich obligacji. Co w zamian? Według CEDC obligacje zapadające w 2016 roku warte około 81 mln euro i 106 mln dolarów będą wykupione za gotówkę.
Akcje spółki "anulowane"? Obrót zawieszony na Nasdaq i GPW GPW zawiesza obrót akcjami CEDC. Od 15 kwietnia
Spółka CEDC broni się przed wierzycielami Producent wódki ma problem ze spłatą obligacji.
business news
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)