Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgnige
24.04.2013 09:14

Nowy minister skarbu wprowadzi porządki w PGNiG

- Cały ciąg ostatnich zdarzeń powoduje, że prezes PGNiG nie może spokojnie patrzeć w przyszłość - uważają eksperci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krystian Maj/REPORTER)
Grażyna Piotrowska-Oliwa może stracić stanowisko

*_ - Cały ciąg ostatnich zdarzeń powoduje, że prezes PGNiG nie może spokojnie patrzeć w przyszłość. Naprawdę nie zdziwiłbym się, gdyby środa była ostatnim dniem urzędowania Grażyny Piotrowskiej-Oliwy na stanowisku prezesa _ - podkreśla Paweł Nierada, ekspert Instytutu Sobieskiego do spraw energetycznych. *

Włodzimierz Karpiński przejmuje władzę w resorcie skarbu. Prezydent Bronisław Komorowski wręczy mu nominacje ministerialną już dziś. Godzinę później, w samo południe, rozpocznie się walne zgromadzenie akcjonariuszy PGNiG.

Termin spotkania został wyznaczony jeszcze przed wybuchem zamieszania związanego z rosyjskim memorandum. Porządek obrad nie przewiduje zmian w składzie rady nadzorczej spółki.

Ekspert Instytutu Sobieskiego do spraw energetycznych Paweł Nierada przypomina, że premier ogłaszając nazwisko nowego ministra skarbu nie wykluczył zmian personalnych w PGNiG.

Część ekspertów w nieoficjalnych rozmowach przewiduje, że nowy minister skarbu zdecyduje się zmienić skład rady nadzorczej spółki. To dawałoby możliwość przeprowadzenia konkursu na nowego prezesa PGNiG.

Donald Tusk powiedział na wczorajszej konferencji prasowej, że minister skarbu, który otrzyma z rąk prezydenta nominację, nie ma żadnych wątpliwości co do kroków, jakie trzeba uczynić w podległych skarbowi spółkach, aby _ ta komunikacja była na odpowiednim poziomie _.

Minister Mikołaj Budzanowski stracił stanowisko po zamieszaniu wokół memorandum w sprawie drugiej nitki gazociągu jamalskiego. Ani szef resortu skarbu ani premier nie wiedzieli o podpisanym między EuRoPol Gazem i Gazpromem Export dokumencie.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja ma propozycję. Nie do odrzucenia? Jeśli Polacy zgodzą się na budowę kolejnej nitki gazociągu Jamalskiego, Rosja zrezygnuje z budowy trzeciej nitki gazociągu Północnego.
Miedwiediew zadba o ekologię i gazociąg - _ Warunkiem dalszej rozbudowy Gazociągu Północnego jest zapotrzebowanie na gaz ze strony potencjalnych klientów _- oświadczył.
Kwestia Jamału, to sprawa dla pezydenta - _ Gdybyśmy to my mieli decydować o sprawie, drugiej nitki Jamału przez Polskę by nie było _- podkreślił Ziobro.
Tagi: pgnige, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz