Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

Nowy prezes Carrefour Polska. Poprawi wyniki?

0
Podziel się:

Nie jest tajemnica, że w naszym kraju format hipermarketów przeżywa teraz trudny okres i klienci coraz częściej wybierają mniejsze sklepy.

Nowy prezes Carrefour Polska. Poprawi wyniki?
(Carrefour Polska)

Od początku roku stanowisko prezesa Carrefour Polska objął Guillaume de Colonges (na zdjęciu). Zastąpił on dotychczasowego prezesa - Jean Anthoine, który został oddelegowany do innych zadań. Nie jest tajemnica, że w naszym kraju format hipermarketów przeżywa teraz trudny okres i klienci coraz częściej wybierają mniejsze sklepy.

Guillaume de Colonges związany jest z Carrefour od ponad 21 lat. Posiada doświadczenie zarówno w zarządzaniu przedsiębiorstwem, jak i w operacyjnej działalności handlowej. To on odpowiadał za otwarcia pierwszych sklepów Carrefour.

Firma nie ujawnia wyników finansowych w Polsce. Choć nie jest tajemnicą, że w naszym kraju format hipermarketów przeżywa teraz trudny okres i klienci coraz częściej wybierają mniejsze sklepy. Dlatego też Carrefour rozwija teraz przede wszystkim system franczyzy, czyli sieć małych sklepów osiedlowych. Jeszcze pod koniec grudnia firma poinformowała, że przejęła sieć 10 supermarketów w Olsztynie.

A jak wygląda sytuacja Grupy globalnie? W III kwartale 2013 roku obroty firmy wzrosły o 2,7 proc. Po dziewięciu miesiącach obroty są 1,8 proc. wyższe niż rok temu. To efekt zarówno poprawy sytuacji na wciąż kluczowym rynku francuskim, gdzie sprzedaż wzrosła o 1,4 proc., jak również w Ameryce Łacińskiej. Ogółem na rynkach zagranicznym sprzedaż spadła w trzecim kwartale 3,8 proc.

W Grupie Carrefour Guillaume de Colonges był dotąd odpowiedzialny m.in. za ekspansję i przejęcia spółek na arenie międzynarodowej. Pełnił m.in. funkcje dyrektora handlowego i logistyki Carrefour w Turcji, a w 2006 roku został dyrektorem ds. rozwoju supermarketów i odpowiadał za przejęcie 86 sklepów.

W 2008 roku objął stanowisko dyrektora operacyjnego w Tajwanie, gdzie odpowiadał za przejęcie 63 sklepów, po czym został nominowany na stanowisko prezesa Carrefour w Singapurze i Malezji. W 2010 roku powrócił do Turcji, gdzie jako dyrektor zarządzający Carrefour zarządzał 245 sklepami.

Jest absolwentem nauk ekonomicznych, ukończył także Advanced Management Program w Harvard Business School w Stanach Zjednoczonych. Ma 45 lat, jest żonaty i ma trójkę dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)