Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy prezes na czele branży piwowarskiej

0
Podziel się:

Tomasz Bławat, szef Carlsberga w Polsce, został nowym prezesem Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie.

Nowy prezes na czele branży piwowarskiej
(mat.prasowe)

Szef Carlsberga w Polsce, został nowym prezesem Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie. Nowy prezes branżowej reprezentacji piwowarów ma wieloletnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich, w tym w branży FMCG. Od lat jest zawodowo związany z rynkiem piwa w Polsce i Europie.

- _ Nie planuję żadnych rewolucyjnych zmian kursu. Uważam, że nadal kluczowe będą działania pokazujące, że producenci piwa myślą nie tylko o słupkach sprzedaży, ale również o jego jakości, i popularyzacji wzorców odpowiedzialnej konsumpcji wśród osób dorosłych _ – mówi Tomasz Bławat.

Do obowiązków Tomasza Bławata na nowym stanowisku należeć będzie nie tylko przewodniczenie polskiej branży piwowarskiej. Będzie on również reprezentował przemysł na forum międzynarodowym, uczestnicząc w walnych zgromadzeniach The Brewers of Europe, organizacji zrzeszającej piwowarów z całej Europy.

We wrześniu 2012 roku objął on funkcję prezesa Zarządu Carlsberg Polska, którą sprawuje do chwili obecnej. Wcześniej, od 2008 roku, pełnił funkcję CEO w ING Insurance & Pensions. Poprzednio pracował w należącej do globalnego koncernu SAB Miller Kompanii Piwowarskiej, gdzie w randze wiceprezesa Zarządu był odpowiedzialny za sprzedaż, dystrybucję i marketing.

Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie jest organizacją, która skupia największych producentów piwa w Polsce, tworzących ponad 90% rynku. Reprezentuje członków w relacjach z administracją rządową i samorządową, organizacjami społecznymi oraz związkami zawodowymi działającymi w przemyśle piwowarskim.

Związek jest członkiem europejskiej organizacji The Brewers of Europe (Browary Europejskie. Założony w 1958r. liczy 28 członków, w tym 24 krajowe stowarzyszenia piwowarskie z UE, Chorwacji Norwegii, Szwajcarii i Turcji. Spośród około 3500 browarów w Europie, zdecydowana większość to browary małe i średnie, lokalne i rodzinne.

Czytaj więcej w Money.pl
490 mln hektolitrów piwa z Chin Na świecie rozpoznano już 15 tysięcy gatunków tego trunku.
Żywiec kupi chmiel tylko od Polaków Żywiec zapowiedział, że w tym i w przyszłym roku, 100 procent chmielu wykorzystywanego do produkcji ich piwa będzie pochodzić z Polski. Do tej pory było to 95 proc.
Zobacz, jak szybko ubywa pubów na Wyspach W 2012 r. w Anglii i Walii zamykano 18 pubów tygodniowo, a w ciągu ostatnich czterech lat ubyło ich około 5 800.
business news
prosto z firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)