Notowania

nowy styl
08.06.2013 07:40

Nowy Styl przejmuje znaną markę z Niemiec

Grupa, której współwłaścicielem i prezesem jest Adam Krzanowski, przejęła niemiecką firmę Rohde & Grahl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pawel Koziol/REPORTER)
Adam Krzanowski, prezes grupy Nowy Styl

Grupa, której współwłaścicielem i prezesem jest * *Adam Krzanowski, * *przejęła niemiecką firmę Rohde & Grahl, produkującą m.in. krzesła i meble biurowe. Dzięki tej akwizycji przychody grupy na rynku niemieckim mają wynieść w tym roku około 70 mln euro.

O przejęciu poinformował wczoraj wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy grupy Rafał Chwast. Przejęta firma posiada spółki zależne w Niemczech i Holandii, a a jej przychody skonsolidowane to ponad 40 mln euro.

_ - Rohde & Grahl to marka znana i ceniona na rynku europejskim, w szczególności niemieckim i holenderskim. Istnieje ponad 30 lat na rynku. Całą swoją produkcję spółka lokalizuje w Niemczech. W skład firmy wchodzi również niderlandzka spółka zajmująca się dystrybucją produktów firmy na terenie Holandii _ - dodał.

To nie pierwsze przejęcie przez Nowy Styl niemieckiej spółki. W 2011 roku grupa kupiła niemiecką spółkę Sato Office, produkującą m.in. krzesła do biur, kin i teatrów. Wiceprezes spółki wyjaśnił, że decyzja o zakupie kolejnej firmy na rynku niemieckim jest kontynuacją przyjętej dwa lata temu strategii. _ - Założyliśmy w niej głębszą penetrację rynku niemieckiego oraz zdobywanie na tym rynku mocnej pozycji _ - powiedział.

Chwast zaznaczył, że grupie szczególnie zależy na rynku holenderskim, gdzie niemiecka spółka ma ugruntowaną pozycję. _ - Na holenderskim rynku jest bardzo ciężko odnaleźć się nowym firmom, więc cieszymy się, że będziemy tam mieć markę już znaną i cenioną _ - powiedział.

Rohde & Grahl została szóstą marką w portfolio grupy Nowy Styl. Po akwizycji przychody grupy na rynku niemieckim wyniosą w 2013 roku około 70 mln euro. Grupa Nowy Styl jest czwartym największym producentem mebli biurowych w Europie. Przychody grupy za zeszły rok wynoszą 242 mln euro.

Dotychczas w portfolio grupy znajdowały się marki: Nowy Styl, BN Office Solution, Grammer Office, Forum Seating i Baltic Wood. Firma posiada 14 własnych oddziałów na całym świecie oraz 13 fabryk w Polsce, Niemczech, Rosji i na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl
Prawdziwy dom z klocków Lego Klocki to nie tylko zabawka. Projektanci tworzą z nich meble, biżuterię, butelki.
Inwazja chińskich firm w USA. Przejęli 40... Chińczycy chętnie inwestują w firmy amerykańskie ze względu na ich duże znaczenie w wysoko zaawansowanych technologicznie dziedzinach produkcji.
Modne meble ze... śmietnika Czemu nie! Są wyjątkowo oryginalne, wbrew pozorom - praktyczne, a przede wszystkim ekologiczne i modne
Tagi: nowy styl, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz