Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy szef Orange Polska. Prosto z Etiopii

0
Podziel się:

Rada Nadzorcza powołała Bruno Duthoit na stanowisko prezesa największego operatora telefonicznego w Polsce.

Nowy szef Orange Polska. Prosto z Etiopii
(Źródło www.biuroprasowe.orange.pl)

Rada Nadzorcza powołała dziś Bruno Duthoit na stanowisko prezesa Orange Polska. Zgodnie z zapowiedzią, zmiana w zarządzie Orange Polska została przeprowadzona w formie sukcesji, zapewniając maksymalną ciągłość w realizacji celów biznesowych firmy.

Dotychczasowy prezes Orange Polska, Maciej Witucki został powołany na przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy.

Bruno Duthoit jest absolwentem Politechniki Paryskiej oraz francuskiej Krajowej Wyższej Szkoły Telekomunikacji (École Nationale Supérieure des Télécommunications).

Karierę zawodową rozpoczął jako inżynier w spółce France Télécom S.A. (obecnie Orange S.A.). Wkrótce awansował na stanowisko zastępcy dyrektora regionalnego ds. inwestycji sieciowych w Regionie Dolnej Normandii, które zajmował do 1983 roku.

Przez następne sześć lat piastował kierownicze stanowiska w administracji publicznej, w Międzyresortowej Delegaturze ds. Planowania Przestrzennego i Rozwoju Regionalnego (DATAR), na szczeblu regionalnym i krajowym. W 1991 roku powrócił do Orange S.A., stając na czele przedstawicielstwa Grupy w Czechach i Słowacji.

W latach 1996-2013, był prezesem lub członkiem zarządu szeregu zagranicznych spółek zależnych Grupy, w tym między innymi prezesem Orange Slovensko (1996-1999), Orange Moldova (2006-2008), Orange Armenia (2008-2012) oraz Ethiotelecom w Etiopii (2012-2013). Od 2001 do 2006 roku był członkiem zarządu Telekomunikacji Polskiej, odpowiadając za szeroki wachlarz zagadnień: od transformacji poprzez sprzedaż, marketing i obsługę klientów po strategię i inwestycje.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezes TP SA zapowiada rezygnację Na jego miejsce Orange SA będzie proponować Bruno Duthoit.
On pokieruje LOT-em? Jest na liście... Podczas dzisiejszych przesłuchań, kandydaci na stanowisko prezesa LOT-u będą musieli przedstawić swoją koncepcję restrukturyzacji firmy.
Witucki szefem rady nadzorczej. Kto prezesem TP SA? Rada nadzorcza TP SA powołała na stanowisko prezesa zarządu Bruno Duthoit - poinformowała spółka.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)