Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
knf
11.06.2015 14:42

Obligacje PCC Rokita. KNF zatwierdziła prospekt emisyjny

Grupa chemiczna chce wydać na inwestycje 130 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krystian Dobuszynski/REPORTER)
Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny PCC Rokita w związku z ofertą publiczną obligacji. W ramach trzeciego programu do sprzedaży miały trafić papiery o wartości do 200 milionów złotych. Blisko 130 milionów spółka planuje wydać w tym roku na inwestycje.

"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdzono prospekt emisyjny sporządzony przez PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym, w związku z ofertą publiczną oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym obligacji (...) w ramach III programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 200 000 000 zł" - czytamy w komunikacie.

Oferującym jest Dom Maklerski BDM.

Dodatkowe finansowanie przyda się chemicznej spółce, która planuje wydać w tym roku około 130 milionów złotych na inwestycje.

- W 2015 roku spółka będzie kontynuowała szereg inwestycji, w tym kończącą się kluczową elektrolizę membranową, rozbudowę zdolności wytwórczych tlenku propylenu czy zwiększenie zdolności produkcyjnych polioli i systemów poliuretanowych - zapowiadał w kwietniu prezes Wiesław Klimkowski.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 roku.

Notowania akcji PCC Rokita na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy

Grupa PCC Rokita zarobiła w pierwszym kwartale tego roku 4,95 mln zł wobec 14,42 mln zł rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 253,83 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: knf, pcr, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2020

barWykres spółki sprzed 5-6 lat...

Rozwiń komentarze (1)