Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obligacje PCC Rokita dopuszczone do obrotu

0
Podziel się:

Chemiczna spółka ma niedługo zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita
Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita (PCC Rokita)

Zarząd Giełdy dopuścił do obrotu dwieście dwadzieścia tysięcy obligacji spółki PCC ROKITA S.A., o wartości nominalnej 100 zł każda. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Spółka chemiczna PCC Rokita do tej pory była bardzo aktywna na rynku obligacji korporacyjnych Catalyst. Już w czerwcu zamierza przeprowadzić emisję akcji. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła już projekt emisyjny spółki.

W 2013 roku grupa miała przychody na poziomie 1,1 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 77,2 mln zł, a zysk z działalności kontynuowanej 58,3 mln zł. Od 2006 roku PCC Rokita wypłaca cały zysk w formie dywidendy. Pod koniec kwietnia w rozmowie z Money.pl Rafal Zdon, wiceprezes PCC Rokita Rafał Zdon zapowiedział, że plan inwestycyjny spółki na najbliższe trzy lata przekroczy 400 milionów złotych. Najważniejszym obszarem, na którym skupią się inwestycje Rokity, będzie segment polioli.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi, w które zaopatruje inne branże przemysłu - przemysł tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy.

Działalność grupy opiera się na trzech kompleksach. 51 proc. przychodów stanowi produkcja polioli, 38 proc. segment chlorowy, a 7 proc. segment chemii fosforu.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)