Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Od tego będą zależały ceny biletów na Pendolino

0
Podziel się:

Koszt przejazdu będzie uzależniony nie tylko od liczby kilometrów, ale także od terminu zakupu, a także od liczby chętnych na dane połączenie.

Od tego będą zależały ceny biletów na Pendolino
(Bartłomiej Banaszak/PKP Intercity)
bFfDETcR

Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia szybkiego pociągu, który w pierwszą trasę wyjedzie 14 grudnia. Bilety będzie można kupić miesiąc wcześniej. Najtańszy przejazd będzie kosztował 49 złotych. Cała taryfa jest jeszcze tajemnicą, ale wiadomo, że będzie uzależniona od kilku czynników.

Spółka zapowiedziała, że system sprzedaży będzie podobny do tego, z którym mamy do czynienia w liniach lotniczych. Oznacza to, że cena za przejazd będzie uzależniona nie tylko od liczby kilometrów, jak jest dzisiaj, ale także od terminu zakupu, a także od liczby chętnych na dane połączenie.

Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity, nie ukrywał w rozmowie z Money.pl, że inspiracją są linie lotnicze, w których wcześniej pracował. - _ Gdy przyszedłem do pracy na kolei, cennik połączeń był jeden _ - przyznał. - _ Nie trzeba wielkiej filozofii, by wiedzieć, że taki model jest nieefektywny, a ofertę trzeba elastycznie dostosować o warunków rynkowych. Po dwóch latach o rynku kolejowym wiem już bardzo dużo i jestem przekonany, że system przedsprzedaży należy promować. _

bFfDETcT

W tej chwili trwają tak zwane dynamiczne testy pociągów. Szkolone są też załogi. Według Marcina Celejewskiego od połowy grudnia podróżni najbardziej odczują skrócony czas podróży i to mimo trwających remontów.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/116/m306548.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/prezes-pkp-intercity-dla-money-pl,202,0,1628618.html) *"To rewolucja. PKP Intercity będzie jak Qatar Airways" * Money.pl rozmawia z prezesem największego przewoźnika kolejowego w Polsce. Nie tylko o Pendolino.

- _ Gdy się zakończą, pociągi będą mogły jeździć z wyższymi prędkościami - powiedział. - Tymczasem od grudnia, gdy Pendolino wjedzie na tory, czas przejazdu i tak będzie znacznie krótszy niż dotychczas. Na przykład z Warszawy do Wrocławia pojedziemy w około 3 godziny 40 minut, a do Trójmiasta poniżej 3 godzin _ - dodał.

PKP Intercity zamówiło 20 składów. Jednak w tym roku nie wszystkie pojawią się torach. W grudniu przewoźnik będzie miał do dyspozycji 18 pociągów. Pięć z nich zostanie w rezerwie. 13 będzie kursować między Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Wszystko przez opóźnienia w procesie homologacji, który miał się zakończyć w maju, a zakończył się we wrześniu.

bFfDETcZ

Czytaj więcej w Money.pl

bFfDETdu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)