Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odszkodowania w PKP Intercity na nowych zasadach

0
Podziel się:

Pasażerowie wszystkich pociągów spółki będą mieli takie same prawo do odszkodowania jak pasażerowie pociągów międzynarodowych. Sprawdź, jakie.

Odszkodowania w PKP Intercity na nowych zasadach
(Bartłomiej Banaszak/PKP Intercity)
bEKpwKmt

Od dziś nie tylko pasażerowie pociągów międzynarodowych, ale również wszystkich połączeń krajowych mają prawo do odszkodowania w wys. 50 proc. ceny biletu, gdy pociąg opóźni się dwie godziny lub więcej - informuje PKP Intercity.

Na zdjęciu Marcin Celejewski, prezes Zarządu PKP Intercity.

W związku z unijnym rozporządzeniem, od środy PKP Intercity stosuje nowe zasady odszkodowań za opóźnienia pociągów.

bEKpwKmv

_ Zmiana polega na tym, że od dziś wszyscy pasażerowie naszych pociągów kursujących zarówno za granicę, do państw Unii Europejskiej, jak i krajowych, mają takie same prawa _ - powiedziała Czemerajda.

_ Jeśli pociąg opóźni się przynajmniej godzinę, wtedy mamy prawo do rekompensaty w wysokości 25 proc. ceny biletu, natomiast jeśli opóźnienie zwiększy się do przynajmniej dwóch godzin, wtedy również kwota rekompensaty wzrasta do 50 proc. ceny biletu _ - wyjaśniła. Dodała, że jedynym ograniczeniem jest fakt, że aby otrzymać rekompensatę jej wyliczona kwota nie może być mniejsza niż 4 euro.

Poinformowała, że dotąd takie zasady odszkodowań dotyczyły tylko połączeń międzynarodowych i najwyższej kategorii pociągów Express InterCity, a teraz obejmą też popularne połączenia TLK.

Przypomniała, że od 14 grudnia wchodzi nowy rozkład jazdy PKP Intercity i w tym rozkładzie pojawiają się dwie nowe kategorie pociągów: Express InterCity Premium, czyli Pendolino, i pociągi InterCity.

bEKpwKmB

Jak wyjaśniła, te ostatnie _ są cenowo TLK-ami, natomiast przewyższają je standardem, bo są na nowych i zmodernizowanych wagonach _. _ I w tych pociągach również będą obowiązywały te same zasady odszkodowań _ - podsumowała Czemerajda.

Są też inne zmiany. Jeśli podczas zimy pociąg PKP Intercity będzie opóźniony, co najmniej 30 minut, pasażerowie otrzymają ciepłe napoje. Podróżni będą mieli również możliwość przesiadki - bilety PKP Intercity będą honorowane przez innych przewoźników. W sytuacji nieprzejezdności linii kolejowych, spółka uruchomi natomiast komunikację zastępczą dla podróżnych.

Bilety na przejazd pociągami kategorii Express InterCity Premium (EIP) czyli Pendolino cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów. Do tej pory PKP Intercity sprzedało 22 tys. biletów na połączenia realizowane tymi składami.

Pociągi Express InterCity Premium wyjadą na tory 14 grudnia. Połączą północ z południem Polski, kursując między Trójmiastem, Warszawą, Krakowem, Katowicami, jak również Wrocławiem.
Czytaj więcej w Money.pl

bEKpwKmW
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)