Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OFE Warta zniknie z rynku. Jest decyzja KNF

0
Podziel się:

Aktywa oraz członków funduszu przejmie Allianz OFE.

Jarosław Skorulski, prezes zarządu Allianz TFI
Jarosław Skorulski, prezes zarządu Allianz TFI (materiały prasowe)

Warta Otwarty Fundusz Emerytalny za niespełna pół roku zniknie z rynku. Jego aktywa oraz członków przejmie Allianz OFE. Transakcja usytuuje fundusz na dziewiątym miejscu w stawce.

Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła dziś decyzję zezwalającą na przejęcie Otwartego Funduszu Emerytalnego Warta przez Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska S.A. Proces przeniesienia aktywów i likwidacji funduszu rozpocznie się 26 września, a zostanie zakończony 19 września 2014 roku. W toku tego procesu jednostki rozrachunkowe OFE Warta zostaną przeliczone na jednostki Allianz Polska.

Przy założeniu pozostania w obu instytucjach dotychczasowych członków, fundusz powstały z połączenia Allianz Polska OFE i WARTA OFE byłby dziewiąty na rynku OFE, zarówno pod względem liczby członków jak również wartości aktywów.

Liczba członków może się jednak w kolejnych miesiącach okazać niższa. W okresie od kwietnia do czerwca, każda osoba oszczędzająca w OFE będzie musiała złożyć deklaracje w ZUS, że nadal chce odkładać pieniądze na emeryturę w tej instytucji.

Dotychczasowi członkowie OFE Warta, którzy zdecydują się na pozostanie w funduszu, będą mogli tego dokonać składając oświadczenie w ZUS bez wpisywania w nim nazwy instytucji. W takim wypadku 19 września staną się oni klientami Allianz Polska OFE.

Członkowie innych OFE, którzy w oświadczeniu będą chcieli zmienić dotychczasowy fundusz na Warte, zostaną listownie poinformowani o możliwości podpisania umowy członkowskiej z Allianz OFE.

Na rynku OFE jest aktualnie trzynaście funduszy. Po wspomnianym przejęciu pozostanie ich dwanaście. Pod względem liczy członków na pierwszym miejscu znajduje się ING OFE. Zaraz za nim znajduje się Aviva OFE oraz PZU Złota Jesień OFE.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)